View Single Post
Staro 31.10.2007., 13:00   #60
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,010
@zippo
To sto spominjes kombinaciju CPU i GPU na jednom se danas kod AMD-a zove Fusion. Trebalo bi se pojaviti na trzistu 2009. Zivi bili pa vidili.

A zasto je 8800GT jeftina. Pa sam cip je napravljen u manjem procesu tako da je i sam cip manji i jeftiniji za proizvodnju. Mem kontroler je malo skresan na 256bita. Opet sam PCB je jednostavniji i jeftiniji za proizvodnju. A vidim i da se na hladjenju stedilo dosta. Inace nVidija je poznata da prvo izbaci jace modele, a tek onda slabije, tako da mi ovaj njihov potez nije bas jasan, ali vjerujem da ce se kartica dobro prodavati, bar do dolaska ATi-ja ili neceg treceg.

Posto ce ATi-jeve nove uzdaneci biti takodjer napravljene manjim procesom proizvodnje, a i prema nekim najavama i oni se vracaju na 256bit sabirnicu, nevidim razloga da i te kartice budu barem u rangu danasnjih, ako ne i jeftinije.

Mozda su oba proizvodjaca shvatila da je za danas sasvim dovoljno 256bit sabirnica i da je vise za sad neiskoristivo. A vidit cemo sve prije ili kasnije.

Ja sam rasprodo svoje dvije HD2600XT u nadi da cu kupiti neko novo ATi cudo, ali sad tek vidim da mi je i integrirana previse. Nista neigram, nit me ista zanima od nadolazecih igara. Komp mi sluzi za posao. Sve je na difoltu (osim napona na CPU 1.0V sa 1.25V) i potpuno pasivno hladjeno (osim napajanja).
Momir je offline   Reply With Quote