Tema: CM RC690
View Single Post
Staro 07.11.2007., 22:01   #32
LMamone
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Eire
Postovi: 22
Eto stvarno ne znam šta da napišem, nakon tjedan dana korištenja dosta sam zadovoljan sa kućištem.Cold hard facts detalje i specifikacije imate u review-ovima, ja kao laik mogu reći da mi odgovara.Za otprl. iste pare mogao sam iči na nekakvog Čifteka(ne sviđa mi se njihov dizajn) ili Centuriona(čini mi se manji, a i svi ga imaju).

Kučište je dosta masivno za mid tower, i izgleda kao div naspram mog 5 godina starog no name mid towera.Stoji čvrsto na zemlji(no pun intended),ne vibrira, al s druge strane nije baš Lan party friendliest.Vizualno kućište izgleda slick(rubovi od glatke crne plastike u kombinaciji sa mat crnom alu mrežicom), po meni jedino gubi na spomentom slick faktoru zbog one plave ledice na prednjem ventu.Ne volim da mi išta blica i svijetli oko i u kućištu, al to je čista subjektivnost s moje strane.Za power i reset tipke, pa malo ih je nezgodno dohvatiti ako kućište stoji na podu, mora se saginjati.Ako su već išli sa nekonvencionalnim rasporedom dotičnih svičeva, IMO bolje bi bilo da su i te dvije tipke stavili gore gdje se nalaze USB/Firewire/eSata priljučci, ovako recimo da je to mali minus.

Enivej,kao što rekoh kućište je dosta veliko za mid size tower, sve komponente su stale u unutra bez problema.Solidan kabl menadžment, mogućnost montiranja do devet ventova,kao i aluminijska mrežica na prednjoj i gornjoj strani, daju odlične mogućnosti za zmija 'ladno kućište.Zahtjevniji korisnici iliti noise freakovi bi vjerovatno mogli imati primjedbe oko buke. al kontam da bi se i to dalo srediti(promjena defaultnih ventova/ugradnja i odgovarajući raspored dodatnih, oblaganje stranica spužvom/stiroporom, itd).E da,još da pripomenem: kod sređivanja kablova morao sam doni desni rub od MB traya(non-removable BTW) lagano savinuti kombinirkama da bi mogao provući onaj debeli PSU to MB kabl,ako nekom to neš znači.

Što se tiče HDD-a, nema apsolutno nikakvih problema oko vibracija.Isprva mi ti plastični kavezići nisu izgledali stabilno, ali gumeni umeci odlično odrađuju posao.Disk sjeda unutra kao saliven, a i izgleda onako kewl.A i funkcionalno je.

Trenutno nemam baš vremena ni volje da se pozabavim nekakvim detaljnijim mjerenjima buke,temperature i sl, tako da zasad samo površne impresije s moje strane.
Uz male minusiće poput položaja power/reset tipki te non removable mother traya, mišljenja sam da je s obzirom na cijenu,funkcionalnost i izgled ova kutija isplativa investicija.
LMamone je offline   Reply With Quote