View Single Post
Staro 11.03.2024., 23:02   #2968
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,586
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Nema to veze sa vlastitom opremom ako je problem isti na ISP opremi a kod tebe je.

Jedino što preostaje je da zamjeniš ONT jer vrlo vjerovatno neodrađuje IGMP kako spada.

Za početak treba izvaditi PLOAM password i serial te onda uzeti jedan od kompatibilnih ONTova.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
ja sam uzadnjih 7 godina na optici promjenio 10-tak ontova i nikad nije s njima bilo problema,uvjek su rikavali prosječno jedan godišnje,routeri od operatera uvjek i u pravilu kad god sam kupio svoj router uvjek je poslje radilo sve bez problema,vrhunac je bilo sad sa a1 iskratelom idiotsko zaključavanje dns servera na prošlogodišnjem firmveru se dalo ko promjeniti
dns ,ali je uvje ostao njihov koji je zagušen što je dovodilo do kašnjenja otvaranja stranica pa i do pucanja veze,prije par dana mi je susjeda prešla na optiku i kod nje valjda ovogodišnji firmware ,bar ja nisam našao promjenu dns-a valjda su zaključali,i promjenom routera tp-link Archer AX72 ,postavljanje dns 8.8.8.8 primary i secondery 1.1.1.1 sve je počelo savršeno raditi ,
stvarno mi nije jasno čemu želja za zamjenom onta,po meni je pametnije uložiti koji euro više u dobar router(u pravilu jači procesor) nego ulagati u ont,ont u pravilu bar kod mene nije radio u tekučem radu nikad probleme kad je riknuo stigla je uvjek zamjena u roku 24h jednom je trajalo 2 dana nikad nisu bar u prošlosti stvarali oko zamjene onta probleme.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote