View Single Post
Staro 22.12.2023., 19:36   #1425
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,485
Danas kupio pojačalo koje je Nikky spomenuo na prethodnoj stranici: https://3mzb.hr/proizvod/pojacalo-a295-anttron-5g/

Popeo sam se na tavan da se upoznam kako je sve spojeno i shvatio da pojačala nema.
Uglavnom, antena sa krova je spojena direkt do razvodne kutije u tehničkoj sobi. Tamo se nalazi pojačalo koje sam ja još 2020 isključio kada je uključen DVB-T2 signal, jer mi je radilo probleme i TV nije hvatao novi signal. Tako da sam ja od 2020 spojen direktno na samo jednu antenu (nemam pojma koju od dvije koje imam na krovu).

Nakon što sam napokon shvatio što većina tehnike u toj kutiji radi, izbacio sam sve nepotrebno i spojio antenu na novo pojačalo, na njega strujni adapter, i na njega kabel koji vodi do TV-a.

Sada je signal jačine i dalje 100%, ali je kvaliteta signala oko +/- 50 na MUX M1 (594MHz). I to je sa minimalnim pojačanjem. Ako ga odvrnem, kvaliteta signala pada na +/- 10.

MUX M2 koji je na 658MHz i dalje ne postoji za TV, ali je barem ovaj relativno stabilan.
Možda sam u krivu, ali ja nepostojanje kanala na 658MHz tumačim 4G/5G smetnjama (700-800MHz)

Moguće i da je negdje spoj antene i kabla načet, tko će ga znati. Neda mi se penjati na krov.
Libertus je offline   Reply With Quote