View Single Post
Staro 01.03.2021., 18:09   #142
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Tko god je rekao da je homeassistant antilogika, bio je u potpunosti u pravu. Znači ako hoces pratit potrošnju uređaja kroz zadnji dan, mjesec, godinu moraš stavit neki poluproizvod "utility monitor" i dodat posebne senzore za svaku od tih kategorija, i onda on u bazu sprema isti podatak za dan, za misec dana i za godinu dana... Logic level 0. Ako nemas tarife u Utility meteru (skupa jeftina struja) ne možeš napravit reset, jer logic jel, pa onda kad dodas tarife sve se zblesi. Onda ideš počistit podatke iz sqlite baze, ne možeš ni to jer je korumpirana, bar kako kaze sqlite viewer, pa je moraš brisat kompletnu.

Umjesto da sprema senzor podatke u bazu po entityu, i onda selektira rezultat zadnjih dan, mjesec, il. godinu ��*♂️ u jedan dan sa par uredjaja baza je narasla na 70 MB, zbog tih karafeka, realna veličina je max 7, iako s obzirom. na set podataka i 0.7

I krajnja stvar zbog koje sam odabrao HA, nativna integracija sa svim uređajima koje imam, nije bas nativna. Vecina toga mi ni dalje ne radi ali vjerojatno je bolje nego ostali sustavi. Iako mi se openHAB cini poprilično kompatibilan.

Ne iskljucijem opciju da sam ja nesto(sve) krivo konfigurirao ali home assistant mi zvuči lose zasad.
Ali UI je fin jako, iako nebi skodilo dodat drag and drop editor za one koji ne vole yaml.

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 01.03.2021. u 20:31.
OuttaControl je offline   Reply With Quote