Tema: VPN
View Single Post
Staro 17.02.2019., 09:47   #16
dj_darko
kinsirok inarirtsigeR
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Hr
Postovi: 96
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Ne preporučam korištenje NordVPN klijenta jer ima previše problema. Prvo sam skužio da mi firewall uopće ne radi s njim, ništa neće blokirati nego sve ide van, a to mi je jako bitno jer imam ograničen promet. Onda neke random stranice uopće ne otvara i povremeno kao da usporava promet. U početku bude full speed 120/15 Mbps koliko daje ISP i onda ga spusti na 10-20 Mbps, kako kad. Adblock isto tako ne radi kako spada, hrpu stvari propušta.

Sve to me potaknulo na kopanje i onda skužim da je ta njihova aplikacija puno gora nego što izgleda, ide preduboko u OS jer koristi DLL injection i navodno špijunira korisnike. Tako sam naletio na ovaj članak gdje čovjek opisuje skoro iste probleme kao što ja imam. Budući da je članak stariji, dosta stvari je u međuvremeno riješeno i za neke je on sam kriv zbog tweakanja OS-a.

Ja zasad nemam BSoD-ove, DNS leak je riješen što se jasno vidi iz FW logova i testova po netu, ali ostaju ostale stvari kao spajanje na Microsoft servere, stvaranje incoming FW ruleova koji uopće nisu potrebni i služe za neovlašten upad izvana i da više ne duljim.

Zasad sam se prebacio na čisti OpenVPN bez njihove "ljuske" pa ću vidjeti kako će sada raditi. Tu gubim feature kao brzo biranje servera, auto connect, kill switch i ostalo, ali zasad mi se čini da brže radi. Ako se pojavi ijedan problem, tražim refund i prelazim na Windscribe.

meni baš paše da mi niš ne izlazi vanka s kompa. Microsoft update radi izvrsno, normalno je da na neke servere ne dopušta spajanje.
windscribe ima samo jedan server u HR, nebi ja to
dj_darko je offline   Reply With Quote