View Single Post
Staro 22.02.2007., 10:05   #138
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,472
Vista ipak ima skroz novi kernel, i dakle sam 'core' dio je 'nesto novo'.
Ali, nazalost - to znaci i puno problema - ponajvise zbog ljenosti i ignorancije proizvodjaca.

Nvidia vs ATI (aka AMD):
Nvidia-ni driveri su jos uvijek teska beta kod koje vecina stvari ne radi. Osobno imam 7800GT, i u biti jedina igra koju igram - World of Warcraft - radi i vise nego ocajno s bilokojom verzijom drivera. Framerate je cca upola od onog u XP-u, a makar ima Vsync on - ima tearinga u gornjem dijelu ekrana (bez Vsync on je tearing po cijelom ekranu).
S druge strane tu je Ati - ciji su driveri gotovo u rangu XP drivera.

Onda se tu pojavi i Creative. To sto su oni napravili je zadnja sramota. Sjetite se svih Live!, Audigy 1/2/4 i sl. kartica, pa famoznih 'EAX' efekata - e, pa to vise *ne* radi na Visti. Izgovor je naravno da Microsoft je promjenio politiku sa Directsound-om i sl, pa ne radi. Ali, zato je Creative poceo pisati driver 'ALchemy' koji emulira EAX funkcije preko OpenAL-a, ali *samo* za X-Fi kartice! - jer kao to je novi produkt pa to treba supportirati. Sto je za svim Audigy i starijim karticama, za koje su igre bile pisane s obzirom koje EAX funkcije podrzavaju? Support ispod nule.... Inace, X-Fi podrzava OpenAL, pa ce nove igrice to iskoristiti normalno - ali opet, sto je sa 'prijasnjim' verzijama? Da li ce sad svi pobacati svoje kartice u smece?
Ja sigurno znam da iduca zvucna *nece* biti Creative, a nadam se da ce Ati isto izdati uskoro nesto u rangu GF8800.

Inace to sa GF8800 je stvarno smijesno - jer vec dosta dugo one sve imaju naljepnice 'Vista Ready' - a driveri su teska beta koja vecinom ne radi.

Ukratko, cijela ta pompa oko Viste prilicno neslavno zavrsava zbog jadnog supporta drivera i firmi koje su se tek sad sjetila da bi trebale uopce pisati drivere za Vistu.
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote