View Single Post
Staro 22.03.2021., 20:54   #7
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Meni isto Linux izgleda bolje rješenje od Windowsa, odnosno Qnap ili Synology od gotovih ili FreeNAS i rodbina za DIY metodu, ako ništa drugo, bar nije spyware i neće se rebootati zbog updatea kad mu se sprdne .
Naravno, i zbog virusa, jer kad je već izložen Windowsima bar backup može biti skriven a i ako se već zaraze fileovi neće se i on sam (njegov OS). Zdravi fileovi se naravno čuvaju snapshotima/inkrementalnim backupom, što već tko podrazumijeva pod tim terminima.
Koristim i Qnap i Synology i to je stvarno fino napredovalo zadnjih godina pa danas skoro i da nema smisla slagati nešto svoje, ali tko ima viška hardvera, zašto ne, npr. nedavno sam probao NethServer i isto mi izgleda ok za neki manji ured.

Ontopic, meni se trenutno best buy za ured čine Qnap TS-328 (2GB) i TS-431P2 (1GB), s tim da bi 431P2 obavezno trebalo odmah i proširiti (DDR3L keksić sa 4 ili 8GB) puno lakše diše, posebno ako se misli koristiti više aplikacija. 2-bay modeli nisu dovoljno jeftiniji ili su pak bitno slabiji, kao npr. entry-model TS-230.
Naglasio sam za ured, jer ima i modela za jačom podrškom za multimediju (Plex server, transkodiranje videa, HDMI izlaz, daljinski upravljač) pa 2-bay modeli budu skuplji i od "običnih" 4-bay.
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote