View Single Post
Staro 23.06.2022., 18:50   #227
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor Consigliere Pregled postova
Najmanji problem je ohladiti grafičke danas, moja 3090ti sa XOC BIOS-om na 500w stoji na 68c sa zračnim hlađenjem na 2000rpm nit ce cuje nešto.

Da ne pričam kako ce Noctua i ASUS opet izbaciti onaj premium zračni model sa novom serijom koji rtx 3080 drži 8-10c ispod najjačih aftermarket modela tipa MSI Suprim, Palit Gamerock, ASUS Strix, drži grafu na 60c max

Najkritičnija stavka je kaj napajanja uoipce ne padaju cijenom, a ova sa novim PCI-E 5.0 600W kablovima ce biti još skuplja i to ce biti najgore za večinu jer bi 3000kn trebalo pljunuti na kvalitetnih 1200w.
Super što je TEBi tvoja nečujna s 500W biosom, meni ne bi bila nečujna. Ne postoji način da je MENI ni 300W nečujno. Bolje hlađenje ko što ima ta noctua je naravno vrlo polježno, al ne može se odvest 300+W topline da ne bude čujno. Mene užasno iritira buka, to je subjektivno od osobe do osobe, al ja sam baš picajzla za buku.

Ne razumijem zašto pišeš to o stupnjevima, grafička može uz puno stupnjeva bit na malo buke uz istu proizvodnju topline ko i na malo stupnjeva uz puno buke, toplina može za oba slučaja bit ista.
Osobno nikad ne žrtvojem temperaturu nauštrub buke, štoviše zaboli me za temperaturu, uvjek ganjam malu buku. Buka mi je toliko bitna da mi nije problem i performanse gubit underclockom i undervoltom.

Primjer https://youtu.be/TOkAcr01ZTw

Taj noctua edition je po meni vrh, ak će se moć nabavit to kupujem.

Mene živcira ta toplina, i klima koja mi radi i sad dok pišem.

Što se tiče tih napajanja, i ovog o tim spajkovima, pa to je normalno i postoji od kako postoje grafičke da na mikrosekunde postoje pikovi. I stvar je više manje šitnih napajanja. I ni jedna nadstrujna ni podnaponska zaštita ne bi trebala tripat na 100 mikrosekundi. Zato postoje kondenzatori, i na grafičkoj i na napajanju.
markecSMB je offline   Reply With Quote