View Single Post
Staro 18.04.2022., 19:28   #1265
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Csgo ima drukciji problem. Moras upisat line za disable d3dx9 da bi se loadale mape u online gamingu inace se loadaju sa 30 sekundi kašnjenja ili se crasha igra . Meni svejedno jel do kartice ili drivera, došlo je do toga da se treba raspitati koju karticu uzeti za igranje određenih igara. Ili odmah ići na Nvidiju i ne imati te brige. Nije problem ni to, problem je što se prosječni kupci žale jer im se nešto ruši i ne radi dobro s novom grafičkom kao sto je npr 6600xt. Nije da se svi kupci računala razumiju, niti je na prodavačima da im ubacuju nekakve naredbene linije u steamu ili podešavaju postavke u igrama poput fortnitea . Poznajem ih par, pa smo pričali oko ovih problema koje sam i ja imao s tim karticama. Kum i dalje ima iste probleme na Giga 6600xt.
Trenutno imam rx580, nema greške osim sto je očito slabija od gore navedenih.
Long story short, sljedeće kartica meni ne bude Ati. Osim ako Nvidija i Ati budu izmjenili mjesta u problemima

Edit: evo danas igrali 2 sata csgo, sve je nanovo instalirano, izbaci van iz igre 5 puta. Kad je neci jaci efekt, vatra i slicno, crash. Stavim grafu u drugi pc , intel-> crash. Stavim gtx 560 ti, steka radi niskog fpsa sto je normalno, nema crasha. Odigra klinjo warzone , sve radi kao podmazano. Tomb raider - kao podmazano. Vratimo se na csgo - crash. Maknem disable d3dx9 iz steam starta, radi sve super, ali loada mapu skoro na kraju prve runde. Ja sam imao svakakve nvidije dosad, nisam ih imao 100 , ali od 560 do 1060 , a probao sam 1080 i 3060 3-4 dana, sve radi perfektno. Stavim rx580, csgo radi super osim nekakvih sitnih fps cudnih dropova ali najnizi je 80-90 pa me nije briga. Pokrenem Fortnite, svako toliko pucaju teksture. Stavim 6600xt, ne pucaju teksture ali frejmovi dropaju dosta. Stavim stari driver, slicna stvar. Podesim nekako u postavkama, radi solidno. Posudim 3060 stavim winse nanovo, pokrenem csgo radi perfekt, pokrenem fortnite, radi perfekt. Nije Ati problem nego očito ne drzim dobro grafu u pcu (hint: iphone 4 signal problem)

Ono sto mi je u svemu najgluplje, taj problem postoji odavno, npr fps problem ( https://www.guru3d.com/news-story/ra...e-games,6.html) , vec je godinu dana prošlo, i nista se ne riješava. Možda i ne može radi pcie4 problema, ali bar crashanje u igrama bi trebali srediti. Ali jbg ,ati je to, navikni se ili kupi nešto drugo

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 18.04.2022. u 23:50.
spawn je offline   Reply With Quote