View Single Post
Staro 07.02.2021., 09:51   #16
Astra
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Earth
Postovi: 509
Evo i mene sa jednom specifičnom situacijom. Kupio sam staru kamenu kuću i adaptirao sam ju sad već nekih 60%. Na katu sam probio sam vrata opet (koja su postojala do prije cca 30 ak godina ali ih je netko zazidao) i napravio terasu cca 5 kvadrata. Kažem,sve je nekad postojalo. Nisam išao van gabarita.
Tražio sam uporabnu dozvolu i ljudi iz katastra su expresno izašli na teren i oni vide stare volte odprije i sve, i uglavnom vidi se da to nije novo građeno i da je terasa nekad postojala.
Tražili su me ovjerenu potvrdu da je kuća evidentirana prije 15.2.1968. i to sam ishodovao i istotako su me tražili ovjerenu snimku iz zraka iz 1968. Međutim, rekli su mi da se na toj snimci ne vidi dobro i da nažalost ću morat rušit.
Pa šta je stvarno moguće da sve ovo nije dovoljno dobri dokaz da je terasa bila i prije?
Dodatak na post: Na kraju sam ju srušio,sad bi ju opet sagradio ali ne znam koja je procedura,otkud krenuti? Trebam neku dozvolu ishodovati? Dobio sam uporabnu dozvolu ali bez ikakve terase.
Astra je offline   Reply With Quote