View Single Post
Staro 09.06.2023., 17:25   #735
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,958
Citiraj:
Autor Zionix Pregled postova
Planiram kupiti ryzen 7600x proc,gskilovu 6000 EXPO memoriju i msi 670E tomahawk plocu.Slusam probleme sa EXPO memorijom i plocama da soc voltaza mora biti manja od 1.3v jel se zna dogoditi da kroz neko vrijeme izgori socket zajedno sa procom.E sada da li se to dogada sa svim 7000 procesorima ili samo sa 3d verzijama i da li su sredili bios da se to vise ne dogada jer da bi ova memorija radila na 6000 pise na njoj da joj je deklarirana voltaza 1.35???

Kombo ryzena 7600x i 670E Tomahawk je vrlo čudan pošto je riječ o mini zenu4, osim ako ti iz nekog razloga ne treba masa storage slotova i konektora, razmisli o pločama sa B chipsetima.
I ja sam čuo o problemima sa expo memorijom i meni je kroz neko vrijeme već izgorio socket zajedno sa procom, a onda i čitavom kućom. Srećom sam imao garanciju pa sad opet eto čekam neko vrijeme novi požar.

Šalu na stranu, to su uglavnom pizdarije, bilo je nekih problema sa Asusom i 3D procesorima, u međuvremenu kažu riješeno.

DDR5 voltaža tih 6000 modula je 1,35V i nema veze sa SOC voltažom koja nema nikakve potrebe preći 1,25V na zenu4.
Exy je online   Reply With Quote