View Single Post
Staro 23.05.2023., 16:31   #43537
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,862
Citiraj:
Autor SaleFFS Pregled postova
To je dosta škakljiva situacija. Ako misliš ići na xc 29" felge sumnjam da se može naći toliko duboka felga jer za xc nema potrebe. Ako slažeš kotače za cestu onda se može naći duboka felga ali to je sve dosta zeznuto za pogoditi.

Ono što je kod felge za dužinu žbica bitno je ERD (effective rim diameter).

Samo ću ti reći da ako ideš na xc 29" felge zaboravi da ćeš moći iskoristiti žbice jer je prevelika razlika između 26" i 29" koliko god ona duboka bila.
Ma znam da je škakljivo to sve pogoditi, al nije neizvedivo.
Gledajuci mjere općenito, ne ulazeci u točne kalkulacije, razlika je oko 6cm (63mm) u promjeru, a kad se to prepolovi, gledajući polumjer, sa svake strane trebam oko 3cm ili dužih žbica ili dublje felge. U mom slučaju felge.

Stari ZTR alpine rims na 26" kotacima su 17,5mm dubine, a trenutni standardi su uglavnnom 25-30mm dubine tako da bi i tu dobio 10-15mm.
Ukomponirati sve to s recimo 5mm duljim niplama s kojim lozom manje navoja

Trenutno su žbice upletene metodom 3 u križ. Sa recimo metodom 2 u križ bi dobio dosta na dužini žbice jer su tada postavljene više okomito.
Uglavnom mislim da bi samo sa drugacijim nacinom uplitanja kotaca dobio dovoljnu duzinu, al nisam apsolutno siguran u tu svoju teoriju da bi se bacio u trošak
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 23.05.2023. u 16:48.
Ziiky je offline   Reply With Quote