View Single Post
Staro 19.03.2021., 13:15   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Daj detaljnije specs,
po ovome > https://www.dell.com/si/business/p/v...3558-laptop/pd
ako su zadnja dva cpu - a sa liste moguće da ni ne može bolje
svi su 15W igračke.

Vrati W7 ili ako baš mora novije onda W8.1 sa eliminiranim smetjem i update.

Stavi HD Tune ili iz Aide vidi jeli odg. RW na ssd - u.

EDIT: Da ne ispadne da samo kritiziram
Dobro sam rekao da su cpu igračke, neko poboljšanje se može dobiti ako se ugasi Speed Step,
info > https://www.dell.com/community/Inspi...w/td-p/6231465
Code:
I found something that worked for me. Been stuck with this laptop for 2 years (but never used it as it was a personal laptop)
Shut down laptop
During  restart -> keep clicking F12-> Bios setup -> Untick Intel Step  Speed option (can't remember which category it shown under but I think  it was performance)
Exit
Machine will restart and work fine after that like we expect it to.
 
Note:  When I was researching, this fix had a disclaimer - it may affect  battery life as this option is ticked by default to preserve battery.  However, it was a no brainer for me to at least use the laptop than save  battery.
Još nešto, koji W10 bulid si instalirao ?
Pametnije je sa onom njihovim M$ toolom povući zadnji bulid pa njega instalirati,
tako izbjegavaš bisere sa naknadnim update - ima.

EDIT2: Po supportu os opcije su:
- W7 x86 ili x64
- W8 x64
- W10 x64

Po meni, kada postoji support onda je bolje instalirati drajvere sa supporta a ne od M$ - a,
poguliš šta treba i instaliraš u offline.

Za kraj, svakako prebaci Lan i WiFi u "metered" connection da ne usporava lap i služi M$ - u umjesto tebi.
Isto tako nakon šta instaliraš šta trebaš stavi onaj tool (sad se ne mogu sjetiti imena), spominjali smo ga u W10 temi pa optimiziraj / pogasi nepotrebno smetje.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 19.03.2021. u 16:01. Razlog: Nadopuna
Nikky je offline   Reply With Quote