View Single Post
Staro 10.08.2022., 15:24   #113
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Što znači ovo ne mogu sve kabele u komadu povući? Jer u teoriji ti umjesto da imaš mali tzv patch kabel 0.5m od switcha do kamere ti možeš pomaknuti Switch kat ispod i imati kabel direktno iz switcha bez patch panel u kameru samo ovaj put će biti 10m ili slicno. Patch panel u ovoj priči služi da ti strukturira kablove pa da sa manjim prespojem kacis kamere.

Sent using Tapatalk
Situacija je da je radna soba i rack (sa switchewima 10Gbit/1Gbit/UPSom, NAS, router....) u prizmelju a kamere bi bile na zabatima od kuce (naprijed/nazad) spojene na tavanu (kuca je podrum/prizemlje/potkrovlje/tavan). Nema opcije da ista od opreme bude u potkrovlju.
Ili na tavanu ili u prizemlju ali radije u prizemlju sve sto mogu jer tu je rack ormar pa je sve na jednom mjestu a i PoE switch ce biti sretniji na 25C nego na 45C (ljeti na tavanu).

Razlika mi je samo u broju kabel akoje vucem iz radne na tavan.

Opcija 1 .ako je PoE u prizemlju onda moram provuci 4 zice na tavan (2 kamere, MaxTV i zica za ostale sobe preko switcha) ali PoE je u hladjenom racku pa ce vjerujem potrajati duze

Opcija 2. MaxTV, ostale sobe preko switcha ali u tom slucaju PoE switch mora biti na tavnau tj. bio bi jedan PoE switch na tavan ali nekako mislim da bi mu bilo pre vruce i da nebi dugo trajao pa cu raidje kupit neki 1Gbit dunbswitch za 200kn i staviti na tavan nego 1500 kn PoE.

Recimo Multiswitcheva (za SatTV/Tv/Radio) sam vec do sada promjenio 3 komada u 16 godina, svakih 5-6 godna crkne (model je 17 u 8 i probao sam tri marke ali jednostavno vrucina ga vjerujem ubije s vremenom).

Bilo mi je bitno znati dali ce PoE raditi ako je preko Keystone Patch panela, ostalo je dalje lako rjesivo i razradio sam plan, cekam samo da ohanu vrucine pa krecem u provlacenje kabela na jesen ...


Citiraj:
Autor siloman Pregled postova
Ako imaš samo 2 kabela, postoje cat5/6 spojnice za takvo nešto
https://www.ellabo.hr/spojnica-utp-s...tija-prespojna
Treba mi vise kabela i volim da su sa konektorima pa sam vec kupio patch i keystone module...
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote