View Single Post
Staro 10.04.2018., 08:50   #1798
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Zašto?

Ja sam isto 176, sjedim već 2 godine na marcusu, nikakvih problema nemam. Imam dignutu sigurno jedno 3-4cm od najniže i još su mi noge na podu. Ako spustim do kraja mi je prenisko.

Postoje ljudi sa kraćim i dužim nogama neovisno o visini, pa i to utječe na rad, stoga nije isključeno da nekome nižem Markus i paše. Mnogi ne uzimaju u obzir i udaljenost naslona od prednjeg ruba sjedala (duže sjedište). Kad sjede, unutrašnjost koljena im leži na prednjem rubu stolca (što je karakteristika većine nižih odnosno ljudi s kraćim nogama). Koljena moraju imati prostora uzimajući u obzir udaljenost od ruba sjedala kako bi noge mogle pod pravim kutom imati oslonac u odnosu na pod, te kako bi se nakon 5-10 minuta izbjeglo "ležanje" u stolcu, jer ljudi koje sam prethodno opisao nakon kraćeg vremena počnu nesvjesno polako kliziti u sjedalu prema naprijed da bi si olakšali sjedenje sukladno položaju nogu (jer noge uvijek traže najudobniji položaj) i to pak dovodi ponovno do nepravilnog oslonca njihovih leđa i iskrivljenosti.

Stolac jednostavno mora biti takav da pruža dobar oslonac za ruke, noge i leđa i zato je toliko teško naći onaj pravi profil za nečije tijelo. Tu se puno ljudi prevari, uzmu gaming chair samo zato jer izgleda ergonomski, a onda im npr. one vertikalne izbočine s lijeve i desne strane oslonca za leđa (što sjedala nekih automobila imaju da drže tijelo u zavojima) guraju ramena prema naprijed umjesto da ih drže ravno. To guranje ramena istovremeno potiče namještanje donjeg dijela tijela, odnosno klizanje prema naprijed i tijelo provede sat-dva vremena u neergonomskom položaju bez da je korisnik toga svjestan.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote