View Single Post
Staro 03.03.2023., 10:18   #56
extasy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: st
Postovi: 363
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
60 radi super dok nema kiše. LR radi OK i sa blagom kišom. 1.5km bi možda preživio, ali 3km nema šanse niti LR da preživi kišu. mooožda XR ali to još nemamo nigdje. košta 1000eur komad, pa ono...

LTU je isto 5ghz, i iako JE bolji od airmaxa po pitanju šuma, nije to magija. ako imaš gužvu u eteru, ltu će isto tako patit i spuštat modulaciju.
LTU po novome ide 100mhz, pa bi to real life proguralo 500+ mbita u idealnom svemiru.
za 3km ti je dovoljan LTU-LR. ako ideš na LTU, obavezno fizički razmak od 1m između antena. ako ćeš imat 2 x ltu + sektor, treba ti ili jako visok stup, ili L nosači od pola metra i udalji ih...
Imam AF60-LR link na 4.29km udaljenosti - link stats

Outage ovo su outage-ovi u proslih 3 mjeseca na području Solina & Splita s kišama koje su bile te cak vecina ovog nije bilo do kiše nego do rebootanja i modifikacija ostale opreme.

Ovo mi je vec druga zima na njima otkako su mi stare mikrotik antene zamjenjene višom silom te stvarno jedino veca kiša mi smeta dok jako puno kiše antene podnesu bez dropanja linka.

Što se tiče brzine nema se tu šta puno govorit ja imam 700/500 na drugom kraju linka s tim da nisam osobno štelao antene niti ih je štelala osoba s iskustvom u ovoj tematici tako da nekakav tweaking bi bio siguran gbit.

Ukoliko link sluzi za prebacit fiber link kao što meni sluzi onda se da riješit sa nekakvim 4/5G failoverom na remote lokaciji ali ja osobno nemam problema sa downtimeom od par minuta dok veliki pljusak prođe. Idealno vrijeme za skuvat kavu
extasy je offline   Reply With Quote