View Single Post
Staro 15.01.2019., 15:37   #22
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Da nastavim pricu s ovim routerom kojeg mi je kolega poslal na lijecenje. Pacijent je nakon bootloopa ziv i radi, ali povremeno ima selektivnu amneziju za koju trazim lijek.

Procedure za spasavanje ovog modela su uglavnom dobro objasnjene u 2 tutoriala (prvi, drugi), ali ne pokrivaju sve detalje:

1. Serial adapter koji se koristi mora biti level shifting, a ovaj na maticnoj ploci to nije. Uspjesna komunikacija je uspostavljenja s CH340 adapterom za ESP8266.
2. Memorijska adresa(0xa0800000) u drugom linku je ispravna.
3. Obavezno gasiti windows firewall dok se koristi FTP server. (pozeljno i kaspersky free da se znatno ubrzaju TFTP i FTP piydarije)

Moja preporuka je zalemiti TX, RX i GND pinove na PCB routera (tipa jumperi ili USB headeri na maticnim plocama) jer dobro dodju kod experimentiranja i problema.


Problem koji nisam uspio rijesiti je povremeni boot hang, sve ledice svijetle a u-boot smrzne na dijelu gdje ucita ram size. (ne reagira ni na tpl)
U 90% slucajeva ga pali/gasi pokrene, dok se jednom pokrenul kad sam LAN kabel iz prvog stavil u drugi port. Ista stvar se dogadja s i bez LAN konekcije. Kad uspjesno boota radi bez problema, doduse trebal bi ga detaljnije testirati.

anyIdeasHowToResolveBootHang?
Overclock je offline   Reply With Quote