View Single Post
Staro 27.12.2018., 02:41   #19
great9
Premium
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 187
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
probao i unifi (običan, ne LR) ali samo jedan sam imao na testu na normalnoj stolnoj poziciji, tako da nije relevantan.
znači nemaš iskustva u productionu

Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
a i malo me onaj njihov unifi controller zayebavao, tako da nisam nikakav utisak dobio kako radi.
Šteta. Ja ga vrtim kao VM i palim samo po potrebi. Samo wifi opremu konfiguriram preko unifi controllera. Mada je shell direknto na ap-u puno jači, kako to obično i biva sa bilo kojim mrežnim hardverajem.

Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
s obzirom da su 4x skuplji od mikrotika, izabrali smo jeftinije rješenje jer 1 unifi nebi mogao pokriti 4x veći prostor nego 1 cap.
Meni se čini da su tu negdje po cijeni.

Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
unifi , da smo išli na tu varijantu, bi morali bit na hodnicima i pucat u kancelarije, a tamo nema infrastrukture. ovako je svaka kancelarija dobila svoj cap, smanjena izlazna snaga na 0, obratio pozornost na kanale, i recimo da to radi. po ap-u bude 4-5 spojenih uređaja, osim zajedničkih prostorija gdje ih zna bit po 20-25 ali to nije bitno ionako. za usputno spajanje su OK, imamo 100mbita na razini firme i svaki AP vuče oko 40-45mbita šta je više nego dobro, jer ako mi netko sjedne na wifi, ipak ne uspije do kraja opteretit vezu. to je ionako za službene mobitele i laptope, za standardno poslovanje svi imaju žicu.
E viš ovaj dio "pucat u kancelarije". Svi njihovi Unifi AP-ovi imaju cirkularnu polariazaciju. Ne kužim kaj imaš za usmjeravati. Meni 5-8 laptopa u zajedničkom prostoru normalno prebacuje sa jednog na drugi band po potrebi
Dosta dobro mi se ponaša i auto channel selekcija (beta feature btw.), fast roaming, band steering...

Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Imamo u firmi ubiquity one ko pijate(valjda unifi), iskustveno užaš, IT-jevac dobiva slom živaca kad mu WiFi spomenemo, 5G je okej, al slab range 2,4G više ne radi nego radi
Moguće je da vam je hardver oštećen ako je to od samog početka. To je mogući dio. Siguran dio je da IT-jevca morate mijenjati ili educirati, no u svakom slučaju promijeniti mu razmišljanje. IT-jevac koji dobija slom živaca kad nešto u čijoj je on nadležnosti ne radi kako spada jer on nezna bolje i nema namjere naučiti bolje nije baš IT-jevac. Svako danas može dobiti tu titulu, nažalost.

Zadnje izmijenjeno od: great9. 27.12.2018. u 02:42. Razlog: dodana riječ unifi (ap-ovi)
great9 je offline   Reply With Quote