View Single Post
Staro 02.05.2021., 13:41   #1808
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
3 od 10 miševa sa te liste su "bucmasti" , miš od 135 , 142 i 206 grama da spadaju u top 10 gaming wireless miševa CMON.

Sunce mu kalajsano tema je gaming miš, a ne erognomski ili maraton miš sa dugom baterijom !


U vrijeme kad se gleda na svaku komponentu hardwera (monitor , miš i tikovnicu) kao ozbiljnu kariku u lancu koja doprinosi responzitivnosti i bržem refleksu te se traži / zahtjeva i najmanja moguca prednost za WIN u E-sports gamingu.


Ponovo moram spominjati osnove FIZIKE koje sam pisao tu prije 2 godine:


Njutnovi zakon (Temeljni zakon gibanja): Ako na tijelo mase m djeluje sila F, ona mu daje ubrzanje a

Konstanta proporcionalnosti između sile i akceleracije je masa tijela. F = m * a



Što je masa veća, to je za isto ubrzanje potrebna veća sila.

Također vrijedi i isto za uporenje.

Veća masa povlaci i vecu silu za zaustavljanje.



Reci cete pa boli me kuki za težinu moj miš je težak 1xx grama , skrojen je za moju ruku ko saliven leži mi, navikao sam se na njega, muscle memory i td. ...

To je sve 5 ali ne možete izbjec cinjenicu da težina utjece na vašu preciznost.


Citiraj:
Autor Brzi Picek Pregled postova
toliko toga pročitao, a više manje nisam niš shvatil osim da se uči fizika na temi miševa
Poanta koju sam napisao prije 2 godine je: Lakši miš = bolja i preciznija kontrola nad njime tj lakše nišanjenje.

Koju također i sam Rocket Jump Ninja ​navodi u tom najnovijem videu ovdje https://youtu.be/O_aTQ-erVWg?t=180


Isto kao i sa vozilom / autom.

Lakši auto, lakše / brže ga je pokrenut iz mirovanja.
Te kad je u pokretu lakše ga je zaustavit.


Ne smatram da je težina najbitniji aspekt miša vec da ju se nebi smijelo zanemarit te da je bitna skupa sa oblikom / dizajnom, materijalom, Hardwerom i softwerom miša.


Ne treba ici u ekstreme sa lakocom ili težinom miševa.


Smatram da postoji neka zlatna sredina (neki rejnđ težine) što se tice idealne upravljivosti (nišanjenja) s obzirom na težinu.


Koja je to težina ne bih znao.

Nit je do sada provedeno neko detaljno istraživanje na vecem broju gejmera u kontorliranom okruženju da bi se na osnovu toga mogli izvuci neki konkretni podaci.

Osobno sve preko 100g mi je preteško , nisam probao neke lakše miševe ali smatram da nema ni smisla ici ispod 40g te da je gaming industrija malo pretjerala po tom pitanju.

Te da se umjesto da sav fokus stave na težinu, da pažnju obrate i na dizajn / oblik samog miša.
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 02.05.2021. u 13:52.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote