View Single Post
Staro 18.07.2017., 22:46   #149
Gavroo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 39
Citiraj:
Autor oxer Pregled postova
Primjetio sam jednu stvar na novom konfiguraciji koja me jako iritira.
Naime, kada se komp digne iz Sleepa, performanse ne da su smanjene, nego su gore od stare AM3+ konfe. Recimo na CS:GO, umjesto 150-200tinjak fpsa imam max 45, sa užasnim dropovima. Ako resetiram komp, sve je ok.

Ima li neko sličnih problema?
Malo sam citao, na kraju i sam testirao jer imam identican problem.. Doduse sleep ne koristim ali je po defaultu bio upaljen na novom windowsu dok mi se nije dalo ugasit .
Naime, biosi blesave, a koliko sam shvatio zahvace sve proizvodjace ploca; te pri manualno postavljenoj voltazi poblesavi i downclocka proc na 1550 Mhz, odatle ti i potjece taj los performance.
Uzmi HW Info ili nesto slicno i bas si nakon "budjenja" pogledaj aktualnu brzinu.

Napomena: Task manager, mislim i CPU-Z (al mozda se varam) ce i dalje pokazivat zadanu brzinu koju si TI postavio ali ona nije u efektu.

Da se nadovezem

-Asus CH Hero VI
-Ryzen 5 1600
-Corsair LPX 3200Mhz 2x8

Cpu lockan na 3.9 pri 1.3850 hladjen scythe ninjom 4 u primeu 61C , pri extremnim vrucinama dodje na nekih 65C. Ram stabilan pri amd-ovom odnosno asusovom "xmp" profilu na rated brzini.
Dalje od 3.9 Ghz nece pa nece sta god probao jednostavno nije stabilan , ako dizem rucno voltazu javlja mi se to sranje i downclocka na 1.5ghz.
Sve u svemu zadovoljan


Zadnje izmijenjeno od: Gavroo. 18.07.2017. u 23:14.
Gavroo je offline