View Single Post
Staro 30.01.2021., 02:29   #37
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,411
Citiraj:
Autor generic Pregled postova
Vezano za 30 mA vs 300 mA:

Herc-fib

Negdje mi zvoni da 300 mA ide ako je strujni krug iznad 32 A, al nisam siguran da je primjenjivo za zgradarstvo.
Zar nisu ove preko 30 mA zabranjene kada su kućanstva u pitanju? Davno sam čitao te zakone...

Citiraj:
Autor Majkus Pregled postova
Eto već kad se raspravlja,radim hižu koja će imati 5 klima,vanjsku kuhinju i bazen. Koliki mi je dovodni kabel dovoljan od ormarića (vanjskog) do unutarnjeg ormarića? 5 x 16 ili je dosta i 5 x 10 ? Dali da idem na trofaznu ili nema potrebe? Kakva je sad procedura sa prijavom za priključak na mrežu? Navodno da ormarić mora na rub parcele da je čitljiv odvana? Šta ako ja stavim portun npr na pola parcele?
Osobno bih išao prije na 5 x 16, možda i 5 x 25 da budem spreman za punjenje auta danas-sutra na 22 kW punjaču bez da mi izbaci ostatak kuće. Svakako idi na trofaznu, ne znam čemu se ograničavati.

Napravi si neki komad zida na ulazu u dvorište i tu stavi sva brojila. Bit će bolje i tebi i njima, nitko nikoga neće smetati.

Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Ja ne kužim kako vama izbacuje fid. U stanu sam 8 g. nikada nije jednom izbacila. Imam 3 klime, mašine koje postoje, strujni bojler, grijanje struja i nikada. Tipična instalacija sa dvije fid sklopke.
Jesi li testirao FID preko tipke ili testera? Znaju one često zaglaviti, misliš da radi, a onda zakaže u najgorem trenutku.

Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
A dal to znaci uzemljenja kao sonde u podu van kuce ili uzemljenja fizicki dostupnog kao treceg provucenog voda? Jer kod mene je recimo u ormaru samo spojeno sarnir uzemljenja na sarnir di su nule, jednom zicom kao brikom. Jel to uzemljenje s kojim fid moze raditi ili ne?
Nulovanje mora biti prije FID-a, drugačije ne može, strujni krug se mora zatvoriti preko nje, tj. ono što uđe mora i izaći kroz nju.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote