View Single Post
Staro 15.09.2020., 09:18   #5
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Problem ljudi je da nemogu prihvatiti razlicitosti, sto je usko povezano sa drustvom, drustvo kao cjelina mora imati neke tocke s kojima se slaze, i obicno zajednice, ne samo ljudske izbacuju one koji su drugaciji. Ljudske zajednice zahvaljujuci inteligenciji, visoj komunikaciji mogu imati vise takvih primjera i prilicno banalnih, da ne nabrajam sad tu boju koze, sexualnu orijentaciju, krvna zrnca i tako, imamo mi tu jedan navijacki primjer Torcida i BBB. To su zajednice koje se medjusobno ne vole, sjetite se samo kada je Niko Kranjcar napravio ono sto se zove izdaja zajednice, kako je prosao, dobro smirile se strasti na kraju, ali to je dobar primjer kako zajednica reagira.

U zivotinja isto, kad je vodja star i vise nemoze vrsit duznost maknu ga, kad je netko u krdu slab, ostecen, ostavljaju ga. Ima jos takvih primjera ovo su koje znam iz glave.

E sad da to povezem s AI. I tu ne mislim na ovaj AI gdje mu dades algoritme ili ga sprogramiras i on van okvira tog programa nemoze. Ne to IMO je u najvecu ruku low level AI, ako uopce je to. Ja pod AI mislim najmanje ovo sto Google i Facebook a predpostavljam i drugi imaju. Gdje program na osnovu inputa sam donosi odluke. Nakon donesenih odluka on registrira reakcije i uci dali je odluka bila dobra ili losa i adjusta se prema tome, odnosno uci na temelju toga i drugi put donosi drugacije ili site odluke ovisi o tome kako su dosad prolazzile odluke. I sad zamisli datu koju oni imaju na raspolaganju, masa ljudi sa masom reakcija, oni bolje poznaju nas nego mi sami sebe.

Na temelju toga i ja si mislim da ce AI vise teziti zlu nego dobrom, pogotovo jer nema moralnu barijeru, odnosno ako mu je nekako ne usade, ali ako sam uci onda bi i sam trebao nauciti to...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote