View Single Post
Staro 17.05.2022., 12:09   #13218
StevoLopata
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2020
Lokacija: Zadar
Postovi: 26
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
neka me Nikky ispravi ako sam u krivu ,ako je uzrok smetnjama kabel ,sama zamjena kabla neznaći automatski i otklon smetnje potrebna su i podešavanja ,nakon izlaska "mrežara" ,
kod mene je trajalo dva, tri dana do stvarnog poboljšanja,pa petljanje sa svojim razdjeljnicima može samo produljiti agoniju smetnji, tako da mislim da treba prvo pustiti servisere da
odrade svoj posao,jest iritantno i traje prokleto drugo,ali je i najkrači način do rešenja.
Hvala na preporuci razdjelnika. Radi se o tom da mi na usluzi nemamo nikakve prave smetnje, već su iz SZK poslali tehničara nakon rasprave o skroz trećoj stvari jer su vidjeli da je signal slabiji nego što bi trebao biti. TV je tu i tamo imao rasipanje slike (na par sekundi svakih nekoliko sati u najgorem slučaju), no s obzirom da se sve rješilo po tom pitanju u zadnjih 3-4 dana, pretpostavljam da je bilo do spoja u razdjelnik po kojem sam kasnije petljao prilikom micanja i ponovnog spajanja. Tehničari su mjerili signal na kraku razdjelnika koji ide u modem a ne na samom izvoru, zato želim promijeniti razdjelnik da vidim može li se taj signal barem preventivno malo podići ili se stvarno radi o problemima s trenutnim glavnim kabelom. Što se tiče ponovnog zvanja tehničara na teren, to planiram opet tek ako se pojave ikakve smetnje oko interneta (otkad je usluga postavljena nijedan problem) ili opet oko televizije.
StevoLopata je offline   Reply With Quote