Tema: Revolut
View Single Post
Staro 28.04.2022., 19:50   #2402
livada2
Registered User
 
livada2's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: nigdje
Postovi: 475
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Za žiro imaju uvid, za tekući trebaju tražiti.

hmm.
2017 su to mijenjali kolko znam:


Među brojnim poreznim novinama, pomalo skrivena od očiju javnosti, našla se i izmjena Općeg poreznog zakona kojom se nameće obveza bankama da Poreznoj upravi dostavljaju podatke o prometu svih kunskih i deviznih računa građana. Dosad su poreznici raspolagali podacima o prometima na žiroračunu građana, a po novome imat će uvid i u transakcije na tekućim i štednim računima u zemlji i inozemstvu


https://www.tportal.hr/biznis/clanak...ve-vase-racune



Uz mogućnost uvida u podatke o financijskim transakcijama i štednji hrvatskih građana u inozemstvu do kojih mogu doći razmjenom, automatski dobivaju i potpuni pregled transakcija na svim računima otvorenim u domaćim bankam



Na udaru porezne uprave mogli bi se naći svi kojima se na tekućim računima, uz plaću, pokažu i neki drugi redoviti prihodi (uplate) na koje nije plaćen porez




Primjerice, pod povećalom poreznika mogle bi se naći osobe koje se bave prodajom rukotvorina putem prodajnih portala u inozemstvu ako nisu registrirale djelatnost i platile porez, a uplate im sjedaju na tekući račun.

i to sve samo zato kaj ce REVOLUT postat banka i dat mi tekuci racun.
Pa tekuci imam pa revolut mogu zatvorit.
__________________
SAMOANA: Nije u šoldima sve
Nadmudrivanje sa budalom je kao hrvanje sa svinjom u blatu ..... nakon nekog vremena skužiš da svinja uživa
livada2 je offline   Reply With Quote