View Single Post
Staro 30.05.2019., 01:43   #55
Iv@n_36
Premium
Moj komp
 
Iv@n_36's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zadar
Postovi: 74
Budući da imam navedeni Innbox v45 mislim da je dobar topic za moj problem.

Prvo da ukažem na problem. Radi se o većoj kuči s 2 kata i apartmanima.
Imam Optima Innbox V45 modem/router i nalazi se u prizemlju kuće. Uz njega imam žično povezanog Siemens-a SE555 koji ima ulogu AP.

2 su problema:
Prvi je preopterećenje navedenog routera kada se spoji previše ljudi i on se počne gubit i zaguši se signal.
Potrebno ga je često resetirati i tako non stop budu problemi. U prvi problem spada i što se signal ne preraspodijeli podjednako
na apartmane, pa neko gleda HD filmove i pojede cijelu brzinu, tako da i učitavanje jednostavnih stranica bude
problem.

Drugi je problem u nepokrivenosti cijele površine signalom.
Ovaj problem sam djelomično riješio sa Siemens SE555 koji je žično spojen s Optima routerom, odnosno ima ulogu Access Point-a i uspješno pokriva cca80% površine.

E sad bi volio čuti nekog iskusnijeg koje su mi sve moguće solucije.

Rješavanje prvog problema:
Koliko sam upučen sve kreće od Optima modema/routera - on je mozak i o njemu sve ovisi, budući da on radi
sve potrebne operacije (routiranje paketa itd.)
Za rješavanje prvog problema, ključno je nekako zaobići Optima router a to se može ako se ne varam stavljanjem u bridge mode tj.
da on samo bude otvoren za slanje i primanje prometa preko interneta (on nema više ulogu routera).
Sad neznam da li je to uopće moguće postići bridge mode s njim.
Navedeni Optima modem se onda žično poveže s nekim kvalitetnim routerom koji u sebi ima puno više mogućnosti
tako da je primjerice moguće optimalno raspodijeliti brzinu interneta svima što je meni u ovom slučaju ključno.

Rješavanje drugog problema:
Na prvi kat staviti neki repeater koji će prenijeti signal dalje. Ili kupiti neki predobar router koji će
bez problema pokriti sve katove kuće.

Vjerujem da ovdje ima ljudi koji su se susretali sa sličnim problemom. Svaka preporuka je dobro došla
Iv@n_36 je offline   Reply With Quote