View Single Post
Staro 10.10.2021., 23:48   #5988
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,993
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Uff... Da, reklo je više korisnika da postoji takav nekakav trim i ostale gluposti, ali ako mene pitaš ja velim "zaj*** i takav disk, koji traži toliko posla i njege oko održavanja" Nekad si stavio hard, i imao samo dvije brige - da ga povremeno defragmentiraš i da ga puniš. Ne nužno do vrha, ali sjećam se dana kad mi je najveća muka bila "kako napuniti 6.4GB podataka, takvo nešto je nepojmljivo!"

Ali sad ozbiljno, SSD sam stavio unutra i samo želim zaboraviti da ga imam. Znaš ono, staviš ga, eventualno podesiš ovo ili ono i vozi! A ne brinuti o jednakom trošenju sektora, alignmentu, super fetch & prefetch, i što ja znam. Disk je za mene disk ... jednostavno i kratko. A sad da li on ima mehanike ili je napravljen od par čipova, to su tehnički detalji
To je posljedica toga što si vjerojatno klonirao stari hard, kombinirano sa time da koristiš nešto starije winse pa oni jadni ne znaju namjestiti što treba. Pa onda zbog toga sve stvarni nisu 100% sjele na svoje mjesto. No nije potrebna nekakva velika njega i održavanje, sve su to stvari koje jednom uključiš i onda zaboraviš na to.

https://www.diskpart.com/kb/tips-ssd...indows7-1.html

Prođeš ovih par koraka, sa napomenom da je ovo pod 6. stvar osobne preferencije, može biti i on i off. Pod 7. ne bih preporučio jer se neke igre i programi čudno ponašaju kad je page file potpuno disablean, bez obzira koliko rama bilo u PC-u. 8. je također osobni izbor, a 10. je glupost

Mislim da bi i kolege preporučile da uzmeš desetak minuta pa prođeš što treba, kad si već uzimao ssd da radi kako spada. Jednom to namjestiš i više nikad ne moraš
Exy je offline   Reply With Quote