View Single Post
Staro 06.07.2020., 11:42   #25
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Pola godine smo u rentanom stanu, novogradnja unazad 10 godina. Koma, ja ovo ne bi kupio da je 500€/m2. Ne komentiram jeftiniju opremljenost, samo izgradnju i vanjsku stolariju.

Vani je stiropor fasada, ali evo nije ni posteno ljeto a nama na jugu je temp konstantno 26-27C bez klime. Zimi je bilo ljepse moram priznati. PVC stolarija najjeftinija, sve kvake skripe. Zvucna izolacija, sto je to? Na prvom sam katu od tri kata ukupno - cujem susjede do sebe, cujem kada drugi susjed pisa u skoljku, cujem kada hodaju na petama ili usisavaju na 3.katu, cujem hodanje na stubistu od 3. do prizemlja. Ko za inat sve se najvise cuje u spavacoj sobi, kao da je supalj zid (sredina zgrade). Jeka se cuje u vecini stana, sve rezonira kad pljesnes rukama. Koliko vidim, dosta suplje cigle, armiranobetonski zid samo s jedne strane dijeli zgradu na 2 bloka - taj drugi blok i susjede uopce ne cujem. Sreca da je stan iznad mene prodan i prazan, sre-ca!

Isao kasnije guglati i sve se svodi na losu izradu s ciljem jeftinije konacne cijene - naknadno ti ne mozes nikako oblaziti losu zvucnu izolaciju, to su muke isusove. Naravno, kad smo gledali stan uopce te stvari ne mozes dozivjeti. Da sam kojim slucajem kupio ovakav stan poslao bi sebe i investitora u p.m. i prodao ga dalje.

Siguran sam da ima dobre novogradnje, ali veci je problem provjeriti takav stan prije kupnje. Kucati susjedima i pricati s njima u nadi da ce biti srdacni i otvoreni? Hmm...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote