View Single Post
Staro 26.09.2022., 12:05   #388
tudum12
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Pozdrav,
trebam pomoć ako je netko voljan uložiti par min.
Napominjem da sam početnik, nisam IT, ali bi volio naučiti i zato bi volio sam to odraditi. Ako ne ide platiti nije problem, ali kažem želim sam naučiti.

Imam scenarij kao na slici gdje bi trebao sve pospajati i dovesti internet u dva objekta. Opremu već imam jer sam to nasumično kupovao, pa ako nije potrebno ne bi mijenjao ništa.


Dakle:
Imamo dvije kuće gdje ja živim i prijatelj.

LOKACIJA 1:
  • Na krovu je Iskra P54 antena spojena na router Mikrotik Chateau LTE12 (i to je to što sada koristimo
  • Na prvom katu bi bio Mikrotik RB931-2nD hAP mini spojen u ethernet port od routera i on treba biti AP (wirless) a također i ostali uređaji sa nižeg kata spojeni na njega
  • U prizemlju je AP RB cAP lite i njega bi spojio kablom u jedan port ovog AP-a na prvom katu (hAp mini), a također bi se u drugi eth port spojio vanjski AP wAP small outdoor
  • Na krovu je Mikrotik SXTsq Lite5 koji je spojen u ruter, i trebao bi gađati drugu lokaciju gdje je također na krovu isti uređaj.


LOKACIJA 2:
  • SXTSqlite na krovu
  • Taj SXTSqlite bi bio spojen na AP Mikrotik RB931-2nD hAP mini, a u njega jedan postojeći Ubiquity Unifi AP AC lite

E sada, zanima me konfiguracija, gledam po youtube-u, čitam ali ne snalazim se baš.
Može netko opisati kako bi to trebalo izgledati. Što treba u bridge mode (to isto slabo kužim kada je bridge a kada ne), koji je DNS i DHCP i kako to pospajati.

Ako bi netko bio voljan ukratko opisati, a slobodno može i link na neki pisani ili YT tutorial.

Kažem najviše me muči kad gledam te tutorijale što ne kužim kada bridge i što je to zapravo, kada neki port treba biti u Bridge a kada ne u ovakvoj konfiguraciji. pa ako može netko objasniti for dummies bio bih zahvalan. Mogu i platiti za upute/objašnjenje ako treba.. Tnxxx
tudum12 je offline   Reply With Quote