View Single Post
Staro 12.06.2021., 22:35   #4307
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Kojih godina su ti BTC uopće bili aktualni?
Osobno sam fan Teaca i Plextora čije sam uređaje gotovo isključivo kupovao u to doba (prvo SCSI, poslije IDE/ATAPI). Kupnja BTCa mi tada uopće nije bila interesantna radi niže kvalitete, nisam ih kupovao, ali sam ponekad naletio kad je nekome trebalo servisirati komp. Uvijek nekakvi zvukovi polijetanja aviona dok drive turira i pokušava pročitati medij :-)
Originalni BTC pogoni su bili negdje između 1997-1999 (možda 2000.) ali kasnije se pojavio TOP G (Top Glory Electronics) koji je također imao ugovor sa Sony-em (ali i puno drugih imena) te su počeli proizvoditi te BTC pogone koji nisu BTC. Stavili bi gore ime BTC, Sony ili štoveć, dok je sam mehanizam unutra bio jednak.



Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Potpisujem, i ja sam gotovo isključivo uzimao u početku Teac a kada sam se sastao malo sa lovom prešao sam na Plextore. Tj. zapravo prvo sam dok sam bio mega noob uzimao sve i svašta, a najviše na neku foru LG koji mi se zamjerio kao marka do kraja života sa svojim optikama
Hehe, moj prvi CD je bio GoldStar (LG) 16X ... i riknuo je kroz godinu dana Inače vrlo kvalitetni pogoni, pogotovo kasnije kad su ih proizvodili pod imenom LG!

A vezano uz Plextor, upravo spremam jednog u Adisonu. Ali više o tome uskoro

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 12.06.2021. u 22:44.
  Reply With Quote