View Single Post
Staro 08.04.2021., 14:26   #138
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,781
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
I ne, ne možeš tuđi SIM poslati na svoju adresu, koliko god tvrdio da se može. Ako je stvarno potrebno, mogu se raspitati i na višim pozicijama u telekomima, pa da vidimo što kažu, ali mislim da znam odgovor. Ako si stvarno POŠTOM i dobio novu SIM karticu za broj čiji stari SIM posjeduješ, radi se o grešci zaposlenika, i o činjenici da je SIM registriran na tvoje ime i tvoju adresu, dakle ja ili bilo tko drugi tko ima apsolutno sve tvoje podatke, ne može zatražiti taj SIM na drugu adresu.
Ne radim u nekom telekomu, a lijepo sam ti linkal sve kaj trebaš da dobiš novu SIM karticu. Jebemu, pa Bonbon čak nudi mogućnost da istu zatražiš putem društvenih mreža. Ti i dalje pričaš da je nešto registrirano ne nekoga, a s bonovima to nema nikakve veze. Moja SIM kartica je kupljena gotovinom na kiosku prije ko zna koliko godina. Nema nikakve poveznice s mojim imenom i prezimenom. Bonbon uredno nudi da putem maila zatražiš novu ili zamjensku SIM karticu i to prolazi bez problema. E sad, netko ko ima moj broj telefona, jer sam eto Facebook korisnik, pa me nađe, nema nikakvih problema s bilo kojeg maila poslati u Bonbon zahtjev da u moje ime traži novu SIM karticu. U međuvremenu mi na moj broj pošalju phishing SMS u stilu "zbog dodatne sigurnosti pošaljite PUK1, Vaš bonbon", ja tak jasno nasjednem i to je to. Imaju sve što im treba, a ja u pozadini ni ne znam da netko traži nešto u moje ime, samo mi lijepo prestane raditi broj, jer već netko drugi to koristi. To je ono čemu cijelo vrijeme pričam, a vi ste to izokrenuli u svoje primjere, jer eto - ja lažem i širim dezinformacije, a vodite se isključivo svojim primjerima.
Citiraj:
Na Facebooku, Twitteru ili na e-mail bonbon@bonbon.hr pošalji nam broj i PUK1 broj od tog broja za koji trebaš micro SIM karticu, svoje ime, prezime i adresu na koju ćemo ti ju poslati.

Svakako nam napiši i kontakt broj na koji te možemo nazvati u slučaju da negdje nešto zapne
Znači, mene u Bonbonu nisu nikad ni vidjeli ni čuli i do onda kad putem maila ja ili netko drugi za moj traži SIM karticu, oni ne znaju tko točno koristi taj broj, niti ih zanima, a kad mi izvuku PUK1 - mogu se slikati, ode broj i sve povezano s njim.
The Exiled je offline