View Single Post
Staro 04.01.2008., 22:03   #1
Avior
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Velik Gorica
Postovi: 30
Unhappy Kuleri i intel

Poštovanje

Danas sam postao ponosan vlasnik C2D E6750 i Gigabyte P35-DS3P. Nakon što sam se veselio sklapanju nove mašine pojavili su se problemi. Naime, Intel box cooler, koji se pričvršćuje onim plastičnim špenadlama, nije lijepo sjeo na svoje mjesto. 3 špenadle su sjele ali 4 nikako i u želji da je utjeram u rupicu kako spada polomio sam nju i svinuo par rebara na cooleru. Kako sam već bio poprilično živčan, jer nitko ne očekuje da ga je*** 2h običan cooler, odlučio sam zadnje raspoložive pare s****ati na nešto kvalitetno. Tako sam kupio ZALMAN, CNPS 7500 Cu koji se pričvršćuje šarafima. Time sam mislio izbjeći ***adu s vražjom plastikom. Naravno, i to je krenulo krivo jer cooler se nije mogao namontirati zbog prokletih kondenzatora i nekih čipova kraj socketa. U želji da svinem kukicu i tako namontiram zalmana u njegovolo ležište, dogodilo se ono najgore - pukla je. Sada umjesto kukice imam drek na batini i nemam s čime ohladiti E6750.
Ima li neka dobra duša kakav savjet??? Kaj da radim, da kupujem i 3. kuler (stvarno nemam ni kune više)? Kaj da radim sa zalmanom? Očajan sam
Ispod je par fotki da si lakše dočarate sranje koje sam napravio i koja su mi se dogodila.

http://i151.photobucket.com/albums/s...e/IMG_2687.jpg

Jedna od ovih plastičnih špenadli se slomila.

http://i151.photobucket.com/albums/s...e/IMG_2686.jpg

Kod ova tri šarafa na alu dijelu zalmana se vidi prijelom kukice

http://i151.photobucket.com/albums/s...e/IMG_2690.jpg

Na ovoj slici se vidi E6750 već namontiran na socket, zatrackan s termalnom pastom i dotična kombinacija kondenzatora/čipova koja onemogućuje montiranje.

Hvala i ispričavam se na riječniku. Previše sam frustiran da ih ne koristim.

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 04.01.2008. u 23:19.
Avior je offline   Reply With Quote