View Single Post
Staro 14.10.2007., 15:39   #28
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,987
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Nemoj da te 3dmark obeshrabri...prednosti GTX-ica u odnosu na GTS (ako te mući što dugixy1 ima bolji score s GTS) su u igranju na visokim rezolucijama sa max filtriranjima.
dobro, ali opet nema logike... jedna gtx jede dvije gts u sliju, sta bi tek onda dvije gtx u sliju trebale napraviti jednoj gts? kuzis?

Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Bolje testiraj performanse u novim igrama na max postavkama s jednom grafom, zatim u SLI-u...da narod vidi iz prve ruke kolika je dobit sa drugom grafom.
Nema problema, koje igre da testiram i kako? Od ovih šta ja imam, ugrađeni benchmark imaju jedino FEAR i World in Conflict...
Možda se i druge mogu nekako mjerit ali ne znam kako...

Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Jednostavno tvoja zaluđenost 3dmarkom nije pohvalna...Krajzis ćeš moći igrati kao čovjek na 24 monitoru...a mi "jadnici" s GTS...teško na 19" monitorima s medium postavkama

S Quadom bi dobio bolji 3dmark ali koga briga za markove...glavno da "klizi" u igrama
Razumijem ja sve i iskreno žao mi je šta nemaš priliku probat tako nešto, ali ako ti šta znači - kad budem prodavao ove komponente sredit ćemo poseban popust
A što se tiče moje zaluđenosti...zaluđen sam jedino zato jer mislim da sistem ne daje sve od sebe i da nešto "koči". S obzirom koliko je novca, vremena, živaca i ljubavi uloženo, nemam oprosta za tako nešto. Mislim da ću svejedno ići na Q6600. Imaš bolji prijedlog?

Citiraj:
Autor nino5 Pregled postova
Neo-ST, pomiri se sa situacijom. Prestani koristit SLI. Neces ga nikada ama bas nikada dobiti toliko stabilnog da ce sve radit, makar ti i q6600 kupio. I SLI i CF su jedno velko marketinsko sra**e. Jucer sam isprobao CF sa dvije 2900pro, jest da se vidi napredak, ali i to da nakon obicnog restarta, drugu grafu vise nisam vidio. Imam mogucnost za 2 grafe u CF, ali nakon uvida u probleme koji se znaju javljat, nikada vise ne razmisljam o uparivanju grafa zbog 3dmarka i rezultata.

Radije jednu grafu pa joj cijedim mast dokle ide. Previse problema imas da bi to bilo zbog tvog neznanja. Jednostavno takvi sistemi su za eventualni benchmark i gotovo. Za svakodnevnu upotrebu dovoljna je jedna jaca grafa i periii.
Prijo, SLI nije samo marketinški potez, vjeruj mi. Sve ti ovisi o aplikaciji/igri koju koristiš. Neke će ga iskoristit 20%, neke 50%, a neke i 100%. Kako vrijeme prolazi tako se update-aju driveri i igre se optimiziraju za SLI i u nekim igrama SLI zaista pomaže. Najbolji primjer su najnovije igre, poput WiC, Colin Dirt, itd. SLI ti dolazi do izražaja kod max detalja i kod visokih rezolucija gdje su najveći grafički zahtjevi. Upravo u takvim situacijama on ti omogućava da igra koja je do tada bila neigriva postane igriva...

Također, vrlo bitan faktor u SLI sustavu su ostale komponente računala, npr. - procesor. Iz mog primjera ti najbolje mogu reći, npr. kada sam testirao SLI sa stock frekvencijama procesora (2.66ghz) rezultat je bio 11600markova. Kada sam ga digao na 3.8ghz rezultat je skočio na 16276markova. U realnosti, to ti znači 20-30 fps-ova više u igrama, a radi se o istom sustavu samo dignut procesor! Upravo iz tog razloga možeš i pomislit da SLI/CF ne valja. Npr. prijatelj ti ima Ati HD2600XT u CF-u, i pokreneš Colin Dirt. Sa takvim grafičkim karticama, ta igra na max detalju sigurno ne "klizi". Ne klizi niti na medium detaljima, ali se može igrati. Prijatelj ti je razočaran CF-om i performansama u igrama, a ti mu onda overclockaš procesor i odjednom Dirt, koji prije nije klizio, sad klizi. Automatski će tvoj prijatelj biti sretan ne samo radi toga, nego i zbog toga što je bezrazložno sumnjao u svoj CF
Tako da je tu puno faktora u igri...

Nego da vas nešto pitam. Pogledajte ovaj screenshot:


Dolje desno - GPU-z prijavljuje da SLI nije uključen, ali SLI je ipak uključen. Kao dokaz sam stavio nVidijin control panel pri vrhu screenshota...
Bug u gpu-z ili pak nešto više?
Neo-ST je offline   Reply With Quote