View Single Post
Staro 13.10.2007., 02:42   #17
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,998
Citiraj:
Autor dugixy1 Pregled postova
ma moraš kloknuti te grafičke,mi ih navrnemo do nebesa kolko ide, da radimo na deafult postavkama reze nebi bile ni približno takve. stavi svaku na 650 za gpu i memoriju 1050

probaj kako sam ti rekao pa čemo onda pričati,to što imaš štok coolere nema nikakve veze, pa ja do jučer sam imao štok hlađenje i 90 posto ljudi ga ima,nemože se ništa pokvariti i sl.
A s čim da navinem grafičke?
ATI tool ne podržava SLI
Ostaje mi Riva tuner i nvidijin Ntune.
Rivatuner isto ne podržava SLI, i kad pokušam OC-at iz njega bloka mi sustav:
Citiraj:
Added experimental SLI overclocking for Vista. Please take a note that I have no SLI rig for testing and development, so this feature has been added blindly and RivaTuner still doesn't provide official SLI support.
OC-at sam za sada uspio samo iz Ntunea...
Inače, kad dižem frekv. cpu-a na grafičkoj, paralelno se diže i frekv. shadera...
Trenutno nisam za onim kompjuterom, ali sutra ću to baš probat pa da vidimo...

Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Evo Neo, da ti dokažem da sam u pravu...

Tvoji rezultati su očekivani i normalni,
ok, ali nije normalno da s overclockom i jednom grafom ne dobijem gotovo ništa (skok sa 10500 na 11500)

Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
sa overclockom grafa možeš izvući dodatnih 3000 markova....možda i više...

Najjednostavinije preko Ati Toola nađeš max frekvencije za memu i core i sa malo smanjenim max taktovima odvrtiš 3dmark. Mislim da ćeš onda biti konačno sretan

Btw, koji ti je max FSB na ploči?
Neće ATI tool, pogledaj moj odgovor gore.
Max fsb... nisam testirao
trenutno proc radi na 3.6, znači trenutno je 450mhz. Voltažu fsb-u sam digao na 1.5

Citiraj:
Autor dugixy1 Pregled postova
slažem se sa gilbertom u potpunosti, a gilbert puno i zna što se vidi iz njegovih postova.znači neo nema problema,problem si ti sam stvorio a ljek je klok i ništa drugo. navrni to da se divimo



edit

jedino bi preporučio riva tuner rađe nego ati toll ili nek proba oboje
Dobro, a sad me zanima slijedeće: kad je sve na default frekvencijama i SLI uključen, sustav postiže 11600 markova. To mi se čini pre malo. Koliko bi bila drugačija situacija da je unutra recimo Q6600 ?

Citiraj:
Autor nino5 Pregled postova
Evo gdje se vide razlike u procevima i grafama u sli.

http://img.techpowerup.org/071004/compair5.jpg

Obrati paznju na redni broj 3.
hoće reć kako sistem sa slabijom grafikom izvlači više bodova samo zbog overclockanih grafa?

Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
EDIT Neo jesi sad sredio komp? jel ti radi mema na 1150??! i kakva je EVGA 680sli??? i kako si ju digao na 1150?

btw decki jel bolje manja latencija i mhz ili veca latencija i vece brzine?!
ej "druže u nevolji"
jest, mema radi na 1150 !
Digao sam je na 1150 tako da sam ušao u BIOS i digao je na 1150, te postavio voltažu na 2.3V koja je njena default voltaža
To sa Strikerom nisam uspio, ali evo, EVGA je riješila problem! Ploča je strava
a ovo za memoriju...ne znam...stvar izbora? Bi li rađe auto koji ide brže po autoputu ili koji drži bolje u zavojima?
Neo-ST je offline   Reply With Quote