View Single Post
Staro 12.10.2007., 22:24   #1
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,987
E6750 nije dovoljan za 8800GTX u SLI-ju ?

Ispričavam se što otvaram novi topic, ali ...

Nešto mi je sumnjivo oko performansi mog kompjutera...
Priča počinje ovako...
Malo mi je bilo čudno kad sam prvi put pokrenuo 3dmark06 sa svog kompjutera. Izbacio je ~11000 markova. Računam, ipak je ovo mašina, dobar procesor (e6750), dobra mema, dvije 8800gtx u sli-ju....pih, trebalo bi to preko 16000 bez ikakvog overclocka! Prvo sam sumnjao da nije koja od komponenti u kvaru/ili da mozda ne radi kako bi trebala, no prvenstveno sam sumnjao na to da je procesor možda ipak pre slab za dvije gtxice u sliju, ma koliko se on bajan (i best buy) činio...
Pa, da odagnem sve sumnje napravio sam test sa 3dmarkom i overclockingom (još prije 2 dana sam imao točno 0 iskustva na tom području).
No, unatoč tome volio bih da vi date svoje mišljenje na kraju...

Testirao sam svoju konfu prvo sa jednom grafickom, a poslije i sa dvije u sli.

SINGLE GPU MODE

Rezultat 3dmarka sa svim default frekvencijama (no oc):


Procesor dignut na 3.6ghz:


SLI GPU MODE

No oc:
nazalost nemam screenshot, ali bilo je oko 11600 markova.

Ovdje je proc dignut na 3.4 a mema radi na 850 (zbog 1:1)


Proc dignut na 3.6 a mema radi na 900:


Unlinked mode - procesor i dalje na 3.6 ali mema na 1150:


E sad dolazi onaj zbunjujući dio...
OK, rezultat sa default frekvencijama je 10500 u 3dmarku. ALI ZAŠTO je poboljšan samo za 1000markova (~11500) kada dignem procesor za dobrih 1ghz, na 3.6 ???

A sad pazite ovo:
Dvije grafičke u SLI-ju bez oc-a daju gotovo isti rezultat kao i jedna.
Ali kada ovdje dignem procesor, onda se itekakve razlike počinju primjećivat!
Npr. kad sam ga digao na 2.9ghz (nema screenshot), rezultat je već porastao sa ~11500 na 13000. Kada ga dignem na 3.4 onda je već 14853, itd...(sve je vidljivo na screenshotovima)...
WHY !?

Očito da dvije GTX-ice u SLIju traže jači procesor, jer kad ga overclockam onda rezultati eksponencijalno skaču. ALI, zašto ne skaču kad je jedna kartica??
Mislim, nema ***ene logike...
Da možda treba uključit/isključit neku od onih čudnih opcija u BIOSu? Meni je to sve isključeno (nvidia gpuEx, spread spectrumi, itd.)

Da li je to do procesora ili čega? Malo sam zbunjen, jer Jim22, dugiyx i razer imaju jednu grafičku, a rezultati im rastu svakim overclockingom, a ja ovdje dignem procesor sa 2.66 na 3.6 i nema nikakvog poboljšanja, dok je u SLIju priča drukčija...

Neo-ST je offline   Reply With Quote