View Single Post
Staro 24.09.2007., 22:12   #3
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor bego2 Pregled postova
auuu marantz čim to čujem znam da je dobro. neznam za taj model ali najbolje bi ti bilo pitati na audiofil forumu. tih 30w nek te ne zabrinjava.

Čim čuješ zvuk ili čim čuješ da netko kaže to ime?
Jednostavno sam lud kad čujem komentare "znam da su inače dobri, al za ovog nisam siguran", a iskustvo se temelji na priči prijateljevog prijatelja koji se hvalio da ima proizvod te firme i kako su susjedi "oduševljeni".
Ponuda tržišta ne može biti toliko raznolika koliko mogu biti raznolike želje kupaca.

@ Don

Moglo bi se još filozofirati o najboljoj kupnji u tom cjenovnom razredu, pogotovo ako još kažeš koje zvučnike misliš uzimati, kolika je prostorija i sl. detalje.
Mislim da bi ipak prioritet nad pojačalom trebali imati zvučnici, koje ćeš odabrati prema prostoru, cijeni i subjektivnom dojmu, a onda prema njima birati pojačalo.
Ako te brine "premalena" snaga, uz adekvatne zvučnike, taj marantz će potjerati iste zvučnike sa puno više glazbe nego neki yamaha receiver sa 3-4 puta više snage, ali opet, ako tražiš samo snagu, bolje preskoči to pojačalo i usredotoči se na denona pma 700 (sastavljan u japanu za razliku od pma 500 koji je kineski produkt) koji nudi više snage.
Opet bi se dalo diskutirati o tome da li je pojačalo sastavljano u japanu bolje od onog slaganog u kini, te opravdava li cijenu, no bit je u tome da se svaka dodatna željena pikanterija plaća.

Najbolje bi bilo poslušati pa odlučiti, a ne se osvrtati na preporuke forumaša.
Juan je offline   Reply With Quote