View Single Post
Staro 25.08.2007., 21:30   #16
Ozy
Spužva Bob Skockani.. :XD
Moj komp
 
Ozy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,685
Citiraj:
Autor igorba Pregled postova
E, sad, LG GSA-H62N i Pioneer DVR-212 po meni su podjednako dobri snimači, koji se međutim dosta razlikuju u svojim dobrim i lošim stranama, a zajednička točka im je uglavnom (tj. za većinu medija) vrlo dobra do odlična kvaliteta snimanja na DVDR medije. Pioneer je u prednosti u kvaliteti DVD DL snimanja (nije LG loš, dapače, ali Pioneer je ovdje najbolji od svih snimača, izuzmemo li Samsung SH-S203B, i to mu je najjača prednost), nema riplock, i nema bug s CD-ovima na brzinama većim od 16x. LG je brži u svemu, brže snima na istoj deklariranoj brzini (uz istu kvalitetu), brže čita (osim DVD Video, ali i to se da srediti), brže snima CD-ove (još da nije prokletog 16x+ buga...), ima izvrsnu korekciju grešaka kod DVD medija (vrlo je kvalitetan čitač npr. oštećenih DVD medija). Da, LG će više medija snimiti (tj. ponuditi da snima) na deklariranoj brzini, iako je H62N još na "nultoj" verziji firmware-a, a Pioneer je imao nekoliko nadogradnji. Dakle, sve ovisi kome je što bitno. S obzirom na različitosti, po meni su ova dva snimača izvrsna kombinacija, svaki za neku svrhu.

Na kraju, mala opaska glede CD-R 16x+ buga: kod modela H42 (ATA sučelje) C2 greške se javljaju skoro uvijek kod snimanja CD-R medija brže od 16x, dok je model H62 (SATA sučelje, malo novija revizija čipseta) tu bolji, i C2 greške se ne javljaju uvijek, ali bug po svemu sudeći još nije do kraja ispravljen.
Ok,hval. :beeer: Mislim da ću onda ići na Pioneer,ipak mi kombinacija oba snimača ne ulazi u proračun,niti u kućište.
__________________
Athlon64 X2 5400BE Brisbane @3000Mhz + KATANA 2 + AirTunel@2x Xilence 120mm
Gigabyte GA-MA78G-DS3H @F4

Mushkin Redline @1000Mhz 5-5-5
XFX 9600GSO @680/1700 || 2000Mhz
Seagate Gonzales 250GB & 320GB && Spinpoint F1 500GB
Coolermaster Elite Power RS460; Sharkoon Silvation; LG GH22NP20/LG GH20NS10/Pioneer DVR107D/Pioneer 216DBK/ Samsung SH-S223F; Logitech MX518; Philips 190P7ES 19" LCD
Ozy je offline   Reply With Quote