Tema: Gramofoni
View Single Post
Staro 19.10.2006., 01:06   #24
bluntafari
Djembe playa
 
bluntafari's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 247
Citiraj:
Autor kalixius Pregled postova
od toga neke imaju Golden label oznaku a neke Silver...ono tipa Beatles,Tina Turner,Azra,Bijelo Dugme,Parni Valjak,Aerosmith,Rolling Stones i puno drugoga...
A čuj ovo Golden, Silver itd. ti samo umanjuje vrijednost ploče jer to znaći da su štampane nakon već tisuća (stotina tisuća u SAD-u) prodanih primjeraka, što opet znaći da su ... četvrto, peto, osmo ... izdanje. Najviše vrijede prva izdanja i to originali, a ne licencirane ploče tipa Yugoton, Suzy, itd..

Citiraj:
Autor joolka Pregled postova
..imao te ljepotane ali skup sport za ono sto sam htio,ploce skupe a i u ono vrijeme je trebalo preko granice za novu glazbu tako da sam ih prodao,ali klasika koja lagano ide u povijest
Istina skup je to sport ali ljubav prema tome je jača i od gladi.

A i danas nije toliko strašno s obzirom na digitalno doba. Kupiš igračku poput Mixvibes, Final Scratch 2 ili Rane Serato Scratch i onda fino pomoću ploča sa time codom kontroliraš mp3-ce ili wav-ove na kompu/laptopu. Filing je potpuno isti kao da imaš pravu ploču, a s obzirom na današnje štampanje ploča nekih label-ova i zvuk je bolji. Kreativnost se povećava, itd.

Jedna ploča je 80 kn, dok je jedan mp3 2-3€. To je budoćnost i dosta DJ-a prelazi na te pizdarijice.

Ja si isto brijem piknuti nešto od toga ali prvo želim naučiti na old skul način.
__________________
Većina je uvijek u krivu!

Zadnje izmijenjeno od: bluntafari. 19.10.2006. u 01:16.
bluntafari je offline   Reply With Quote