View Single Post
Staro 16.06.2003., 15:02   #1
shimpa
PC Ekspert
 
shimpa's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: localhost
Postovi: 1,012
HT DSL ogromni racuni

bok svima,

interesira me da li je netko vec imao slicnih problema...

evo ovako; moja firma je uzela DSL (768 optima paket) od HT-a prije 4 mjeseca i sve je bilo manje-vise ok; stvar je radila uz vece ili manje ispade - uglavnom unutar granica normale, da se moze reci "stvar radi". Sve do 4. mjeseca koristenja (to bi bio 5. kalendarski mjesec) kada smo vec pocetkom mjeseca primijetili da stvar "steka" tj. da ima ispade - uglavnom bi se stalno trebalo reconnectat svakih 15-tak minuta. Nismo to uzimali za ozbiljno, sve dok nismo vidjeli ispis spajanja: ispalo je da imamo 20GB+ prometa napravljenih, sto je toliko previse da to nije opce moguce ostvariti. Po njihovim stranicama ispada da smo bas te prve dane u mjesecu mi imali upload od 800 MB/dan (teoretski maksimum je cca 1GB prometa - znaci 24 sata na dan full opterecenje) i to 7 dana zaredom! Ne moram vam reci da to nismo napravili, a kako HT opako naplacuje prekoracenje prometa, ispalo je da smo im duzni 10000 kuna! (a 500 kuna je pretplata).

Da sad ne duljim i ne igram se "kak smo mi jadni - veliki HT nas tuce", interesira me da li mozda ima ovdje ljudi koji su dozivjeli slicne probleme...

Jos jedna poanta ovog posta je da nikako ne preporucamo uzimanje DSL usluge od HT-a - barem ne po ovim cijenama i dok se ne pojavi jos koji tel. provider u HR, a ako bas morate - oprez! i svaki dan kontrolirati ispise spajanja!
shimpa je offline   Reply With Quote