Ja evo zaista ne kužim ovaj telemach. Dobivam mail od njih danas
Prema zapisu tehničara koji je bio na terenu dana 24.09.2025., utvrđeno je da EON usluga uredno radi kada je na mreži aktivan samo naš Nokia ruter. Međutim, čim se
Vaš vlastiti modem ponovno spoji na 2.5Gbps port, dolazi do prekida rada IPTV-a preko Nokie. Dakle, poteškoće uzrokuje dodatna korisnička oprema, dok je s naše strane usluga ispravna.
Kako bismo trajno riješili navedeni problem, jedna od mogućnosti je da na Nokia ruteru postavimo bridge mode. Na taj način bi se Vaš modem mogao koristiti kao glavni uređaj, dok bi se EON usluga nastavila koristiti bez poteškoća.
Molimo Vas da nam javite jeste li suglasni s ovom opcijom kako bismo mogli dalje postupiti.
Dakle sad mi nude bridge mode, a od početka znači više puta sam ih pitao da li se može prebaciti u bridge i svaki put je odgovor bio da ne može. Ja ne znam jel se prave glupi il koji vrag. Napisao sam im na koju foru su mislili da ljudi koriste 2Gbps brzinu na jednom portu, a da nemaju iza toga switch ili router neki sa više takvih bržih portova...znači nije uopće testiran kako spada taj firmware od Nokie prije puštanja u opticaj. Rade budale od korisnika.
EDIT:
Upravo mi se Nokia zblesirala tolko da sam morao reset na gumbu napravit, nije čak ni adapter iz struje pomogao. Flešao sam firmware na svom routeru znači nevezano uopće za ISPov router i Nokia je totalno down bila nakon fleša. Spojio laptop direktno na nju, 0 bodova net i ostalo ništa nije radilo čak i par puta gasio-palio ništa. Tek nakon reseta na tvorničke se opet sve vratilo. Ovakav shit od routera još nisam imao, a imao sam valjda sve provajdere i preko 10ak routera, čak bi reko da je onaj shit od speedtoucha bio stabilniji od ovog
