View Single Post
Staro 31.10.2024., 08:01   #3726
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,464
@mkey
Sve su ti već rekli, to je low end SSD bez DRAM cachea, ubiti će se od malo većih transfera, a ti si ga krenuo mučiti tim nekakvim benchmarcima, pogotovo ovakvi koji su više iops orijentirani.
Bolje bi bilo da si uzeo MX, ali sad što je tu je.
Atrib 202 = disk je na 97% zdravlja, nećeš to tako skoro zatući
Da, dobro si izračunao tih 2.5 TB, nije to ništa.
Par napomena još:
- provjeri da li ti na gedori radi trim, trebao bi biti systemd timer na 1x tjedno ili tako nešto. Možeš jednokratno ručno trimati s fstrim komandom, to bi trebalo nešto sitno skockati write u slučaju da si ga ubio tim benchmarcima
- vidi da se SSD možda ne pregrijava, imao sam slučajeva sa takvim jeftinjacima da imaju plastično kućište i vole zakuhati unutra a da se ne skuži izvana pa kreće throttle.
- kako ti je tomek predložio, ako sumnjaš na čitanje, probaj pokrenuti "gnome disks" app (ako je dostupna u gedori) pa pusti tamo bench, to radi na blok nivou, kao da s dd čitaš disk. ovi tvoji benchovi svi traže filesystem, datoteke itd. pa i o tome ovise perf.
c-shadow je offline   Reply With Quote