View Single Post
Staro 06.05.2024., 09:43   #352
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 1,017
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Narode, trazim malo bolji USB Stick ili MicroSD karticu (minimalno 90MB/s write, velicina Sandisk Ultra FIT Sticka). U prinicpu ce se koristiti kao OS disk (Linux) da mogu na bilo kojem uredaju vlastiti OS vrtjeti. Trenutno imam vanjski SSD za to i gabariti su malo problematicni .

Mislim da SD karticu možeš zaboraviti za tu namjenu, osim ako je neka primjena gdje ćeš jednom snimiti OS i onda kasnije imati minimalne promjene. SD kartice se poderu dosta brzo ako se koriste za OSeve koji vole zapisivati.
Od stickova Sandisk Extreme Pro (nikako Go) je dobar za tu namjenu, imam konkretno na njemu Debian koji bootam gdje mi padne na pamet. Imam i takav sa Ventoyem na kojem je dosta drugih ISOa, neki sa perzistencijom. Jeftinija, a dosta dobra alternativa je Samsung Bar USB stick.
Za malo intenzivnije vrćenje OSa sa vanjskog medija koristim Sandiskov portable SSD, ali onu stariju verziju (SDSSDE30-1T00-G26) koja nije imala problema sa random brisanjem diska kao što novija verzija ima ili je imala. Na jednom imam Windowse8.1, na drugom Debian i to radi super, ne grije se disk previše.
Night je offline   Reply With Quote