View Single Post
Staro 02.05.2024., 13:48   #1539
problem_child
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: st
Postovi: 137
pozdrav svima
iako sam otvarao svoja pitanja prije podosta vremena konacno doslo vrijeme implementiranja

rasvjetu u novom stanu (koji se komplet renovira) planiramo oko phillips hue (ili nesto mozda vise budget friendly ako ima neko preporuku?) no najvise me brine kako rjesiti prekidace? Volio bih da je rjesenje user proof (tj da prekidaci funkcioniraju i klasicno) - sto je najbolje staviti kao light switch a da je dobar odnos cijene/kvalitete? Ako stavim klasicni fizicki 'vimar' prekidac onda hue ne radi pravilno (tj radi samo kad je prekidac da pusta struju na rasvjetno tijelo) a prijatelj preporucuje nesto kao ovo: https://amzn.eu/d/8vOzK5O al to mi se ne svida jer ne zelim bas mijenjati baterije. Takoder, on je u biti spojio da su zarulje stalno spojene na izvor struje a da ovaj prekidac samo digitalno kaze phillips hueu pali/gasi. Cini mi se da mora postojati bolje rjesenje samo ga ja ne znam....

dodatno: ako bih stavljao na par mjesta (npr spavaca soba) krizne prekidace (da se moze rasvjetom upravljati i iz kreveta i s ulaza u sobu) kako to rjesiti s pametnim switchevima?

hvala jos jednom na svim dosadanjim vrijednim savjetima!
problem_child je offline   Reply With Quote