View Single Post
Staro 26.04.2024., 21:05   #41
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,117
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
A trebalo je biti samo jedan SG2008P, pa je uletio kontroler (softverski me zezao na Winsima) i još jedan uređaj i to mi je stvorilo manjak za jedan port. Kroz godinu dana ću vjerojatno uzeti još jedan POE AP... Trebao sam odmah uzeti SG2016P i pregrmiti inicijalni trošak, košta točno koliko i dva SG2008P. I ovako sam previše već uložio u ovu mrežu. Taman setup da vidim leži li mi Omada SDN ili ne - prije nego krenem jednog dana slagati svoju prvu mrežu



šta će ti kontroler?

za išta manje od 10 ap-ova apsolutno ne vidim smisao. održavao sam cjelokupnu mrežu i firmi sa 20tak ap-ova ručnim konfigom. neš ti. uostalom napraviš to jednom i zaboraviš da postoje, dok ne prođe 10-12 godina pa ih se zamijeni s 4 generacije novijima.

slagao sam jednoj stranci omada tplinkove, 6 komada bez ikakvog kontrolera. trebalo mi je oko 10 min po ap-u. rade sad će 3. sezona da niš nije crklo i da nisam imao intervenciju.



moj "home lab" je jedna polica u ormaru iz 70ih sa 4 routera unutra, 2 sff servera i switchem od prije 10 godina. i na podu su 2 ups-a. i to sve drži jedno 15km wifi linkova na 10 lokacija. ne mora to izgledati kao one boleštine sa reddita, sve skupa nema 1000 eura u ovome. tj moguće da je tu negdje ili malo više, arube nisu bile baš jeftine. i ne vrtim nikakve perverzije, samo adguard home kroz kojeg ide samo kućni promet.
jp_rv je offline   Reply With Quote