Tema: Automobili
View Single Post
Staro 22.04.2024., 20:50   #72985
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,111
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Samo je lak napukao.

PSX-20240421-193114 PSX-20240421-193211
Aha, ha dobro, to se da srediti, jedno sto moras sve cupati van. Javi kad sredis, da vidimo kako je ispalo.

Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
@Wolv Uff da, LFA. Pogledajte si dokumentarac o tvornici LFA. Mislim da ih je samo 500 napravljeno i ti su odmah prodani. Na kraju veli Japaner da su kad se sve zbroji taman na nuli. Pita ga komentator pa zasto su isli onda u to kad nisu dugorocno planirali ih proizvoditi. Odgovor: Pa da pokazemo da i mi mi mozemo napraviti sportski auto i da ljudi dobiju malo iskustva
Velika boljka Lexusa, uz sve vrhunsko sto ima, sto on uopce nema ikakvog paketa/oznake koji daje distinkciju u pogonskom smislu snage. Cekao preko 4 mjeseca, za rezervaciju da dobijem probnu voznju RC300h, skoro sam zaboravio kad sam dobio poziv. Ne treba trositi rijeci o interijeru, nema mu ravnog, posebno kod RC-a, gdje je srednji tunel izmedju vozaca i suvozaca neopisivo lijep. Imao je Takumi opremu. Nazalost osim narancasti celjusti, felgi, ovjesa, par tehnoloskih dodataka tipa koji su vise u smislu sigurnosnih i vizualnih detalja, nego performansi.

Trgovac mi pokazuje 19" Takumi felge, navodi da su 17 kila (tako nesto) lakse od standardnih. Da je bolji zbog ovog ili onoga, ali nazalost, Takumi nije ono sto je S/M/ ili bilo koji drugi paket performansi konkurencije. Jer RC300 ni pola sekunde nije bio brzi od onoga bez Takumija. I to je boljka koju ljubitelji Lexusa godinama prigovaraju, sto njegova oprema i bedjevi paketa, nemaju ikakve poveznice s performansama.

Lexus veli da oni ne ganjaju da budu najbrzi, da gospoda koja vozi Lexusa, ne radi duele pred semaforuma, da se vozac Lexusa nema potrebu ikome dokazivati. To je vrlo lijepo, samo kad sjednes u auto koji izgleda kao RC, koji u spomenutoj motorizaciji ima oko 250 konja, a imas ubrzanje ugrubo oko 9 sekundi do 100-ke, malo se cudno osjecas. Vani prsti od dinamike, a snagom, nije ti jasno kod ubrzanja, kad shvatis da brze ne ide.

Daleko ruzniji novi auti idu sporije, ali jednostavo za takav auto nemres se prestati cuditi. Drugom polovicom 90-tih, Lexus se jasno pokusao natjecati s 3 i 5 Bebom, cak je i C klasi pokusao naci konkrenta, pokusavao i opremom dostici, no dolaskom hibrid dodatka, performansama se gotovo umirovio kod vecine modela naspram konkurencije.


Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Uglavnom meni je ovo drvo u autima fakat katastrofa, ono kao da sam u babinoj dnevnoj sobi
Ha, dobro, stvar ukusa, od 30-tih godina proslog stoljeca do 2000-tih, drvo je bio standard opreme luksuza i ambijenta. Bili imitacijom ili naturom.

Samo, radije bi imao golu armaturu, nego grozan trend s pocetka 2000-ih, kad je postala moda plastikom imitirati metal, dok je bila velika furka da interijer izgleda sportskije. Jeftina plastika koja glumi alu izgled, meni nema gore od toga. Ljepsa mi je i najplasticnija korejska imitacija drveta, nego "alu" plastika.

...
Visage je offline   Reply With Quote