View Single Post
Staro 11.04.2024., 15:08   #6045
BundyR
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Nigdjezemska
Postovi: 42
Trudim se pročitati teme na forumu ali pošto nisam baš doma u ovoj tematici i pošto je razbacano na nekoliko tema molim experte sa foruma da mi potvrde (odgovore) da li je ovo ok za moju konfiguraciju (HT optika, 2x maxtv STB, tel).
Uglavnom nekako sam se odlučio ići u smjeru onog što je preporučio kolega (opcija 1.)


1. Optiku iz fga2233 ištekam i ubacim u svoj novi ONT XZ000-G7 (prepišem serijski sa Technicolora i netrebaju mi drugi podaci jer ako dobro čitam pošto sam novi na optici imam isključenu provjeru PLOAM passworda? )
2. iza ONT stavim switch TL-SG105E - tagiram vlan 100 na wan mog Asusa AX3000v2
3. sve ostale vlan-ove tagiram na wan Technicolora fga2233 (on onda hendla samo VoIP i maxTV x2)

Ono što mi treba od HT su samo PPPoE podaci za Internet konekciju.

Ako je ovo gore ispravan put molim vas za još par objašnjenja/potvrda.
Pošto sam ja na ovom novom Technicoloru koji nema web sučelja odnosno prebačen je na RDK da li ja bez prebacivanja u bridge (acs) i čekanja tehničara da mi donese njihov Huawei ONT i novi router mogu izvesti ovo gore (RDK - nemam nikakav pristup web sučelju fga2233 ako neš tamo treba mjenjati).

Hvala unaprijed pa ako vam se da komentirati ovo će sigurno doći dobro još nekom ko nije baš doma u ovoj priči.

Zadnje izmijenjeno od: BundyR. 11.04.2024. u 15:16.
BundyR je offline   Reply With Quote