View Single Post
Staro 10.04.2024., 11:09   #6035
Tirion
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 37
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
ima tu više opcija, sa i bez zadržavanja tog routera.
1) managed switch nakon ont-a, vlan za net baciš na port koji ide na tvoj router, sve ostale vlanove osim onog za net baciš na port za ISP router
2) sve ide na tvoj router i jedan port baciš u bridge i na njega spojiš ISP router
3)nabaviš IP dect , IP telefon ili ata adapter i nakačiš ga umjesto ISP routera. ovdje moraš od operatera dobiti voip podatke.
4)...

ja bi uzeo IP dect. uređaj manje, bazu zakačim na net, i slušalice šetam po kući - plus imaš intercom onda. zna bit korisno.
Možeš li molim te malo pojasniti ovo pod 3)?

Stavio sam svoj router Archer AX55 pro i sve super radi, internet i max tv, sad gledam kako bi najbolje i najjednostavnije riješio fiksni telefon.

Koliko vidim ti IP dect su kao klasični fiksni telefoni uz koje dolazi ta neka baza u kojoj se sve konfigurira? Samo ju spojim na switch i onda se konfigurira putem web gui-a kao i router npr.? Moram li na portu na switchu tagirati vlan 101 ili je dovoljno da baza samo dobije internet konekciju pa se sve na njoj podesi? Nisam se sretao s ovim ranije pa mi nije baš poznato.

PS. Sve podatke za VoIP sam dobio od HT-a, DNS servere, username, password itd tako da neće biti neki problem to posložiti, gledam koja je najbolja opcija da Speedšrot ne moram vaditi iz kutije i da tamo samo fino ostane
Tirion je offline   Reply With Quote