View Single Post
Staro 08.04.2024., 02:49   #12
Volume
Premium
Moj komp
 
Volume's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Šibenik
Postovi: 418
Ne vidim ni jednu drugu temu vezanu za HT pa ću postavit pitanje ode, možda ko zna odgovor...

U 11. misecu 2023. sam sestri uzea šaomi mobitel na dobroj akciji uz S tarifu, kupljeno preko webshopa.
Prije nego sam išta uzea provjeria sam na stranicama webshopa tarife za koje je sve pisalo da su bez ugovorne obveze, isto sam provjeria s njihovim djetnicima putem chata koji su mi to potvrdili.
I sad je situacija takva da želim raskinit taj ugovor da ih neman više nad glavom. Ali tu je došlo do problema...
Naime za raskid tog ugovora (bez ugovorne obveze napominjem opet) mi traže da im platim odjednom 610e nekakve naknade za prijevremeni raskid ugovora + 200e za preostale rate uređaja, točnije još 20 rata za uređaj.

Ono šta me zanima je to šta je ta njihova naknada od vražjih 610e. Meni to nikad nije niti bilo spomenuto i svim razgovorima putem chata prije nego sam sklapa ugovor, a bome nema ni riči o tome u ugovoru. Ono šta meni stoji u ugovoru je tablica s cijenama uređaja za otplatni plan od 24 miseca, odnosno cijena uređaja koju plaćam na tarifi koji iman, cijena uređaja koju bi plaća ne nekoj skupljoj tarifi i cijena uređaja bez popusta.
Koliko sam ja pročita po netu cijena uređaja bez popusta je ono šta mene zanima i ono šta ja triban gledat ako me zanima raskid ugovora. Odnosno ako želim raskid ugovora gubim pravo na popust koji je dobiven u toj tarifi za uređaj i plaćam cijenu uređaja bez popusta iz tablice. U mom slučaju ne bi više plaća uređaj 8e misečno već bi mi naplatili punu cijenu uređaja od 14e misečno prilikom raskida.

Ima li možda ko malo više informacija o ovome? Dali me HT pokušava opeljušiti ili su u pravu?
Meni nema logike da im moram dati 610e za naknadu i 200e za preostale rate uređaja. Mislim jeftinije me ispadne da plaćam sve ka dosad i ne raskidam ništa, u tom slučaju sam im dužan još 376e za tarifu i 166e za uređaj. Ko tu koga...
Volume je offline   Reply With Quote