View Single Post
Staro 06.04.2024., 10:15   #13405
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,659
Moram priznat da mi se svidja S24U, unatoc velicini i eventualno neergonomiji u rukama, me mogu mu nac neke mane, naravno ima jedna poznata, a to je kamera.

Recenzije su nahvalile kameru boli glava, al gledajuci fotke koje ekipa stavlja na net, vidi se pravo stanje, i daleko je to jos od onoga kako se pokusava prikazat kamera na S24U da je super duper, a to bas nije istina, i dalje ima problema sa softverskom obradom koja je pretjerana, sa preizostravanjem tj pozatim oversharpeningom.

Samsung se i dalje muci slozit softver za kameru da bude dostojna jednog flagsipa, jer dok bi radio sad usporedbu sa kinezima, potonji su tu u boljem polozaju.
Fotkanje mu nije jaca strana, dok video bome je, koji je odlican.

S24U nema nekog kontinuiteta kod fotkanja, samsung mora poradit obavezno na softveru za kameru, jer onak na prvu, rekao bih za jedan flagsip smartfon ne vidim i da su flagsip fotke.

Ekran dok sam vidio, bio mi je saka u oko, a di je vivid mod? Gdje je onaj poznati ekran gdje boje skacu van iz zaslona, ovo je sad sve "priguseno".
PWM dimming su mogli podignut malo jace, sad je pitanje kolko ljudi ima zamor ociju ili glavobolje.

Naglasak nije stavljen na kameru, te ga tako treba i promatrat u cijelini, steta sto kamera ne prati cijenu koja je visoka i hardver koji je odlican. Samsung se potrudio oko UIa i tu im svaka cast, S pen, gledajuci malo o tome, prava stvar kao i AI, e sad ovo dvoje potonje, kolko covjek koristi u upotrebi, to je sad za debatu.
Steta sto kamera nije dobila upgrade nego putem softvera malo fotic da to onekle necemu lici

Navodno je shutter lag ispravljen, i ima nekih opcija da se reducira isti, al.nailazim na kritike gdje to nije na nivou na kojem bi trebao bit, fotke su "hit and miss" ak pricamo o ljudima, zivinama u pokretu i sl.
Ali, S24U se ne kupuje radi (jedino je sad pitanje jel bi gcam donio kakva znacajna poboljsanja) kamere, za to postoje bolji za iste novce ili manje, S24U je vise zaokruzen smartfon za sve pomalo, kak bi se reklo, jako dobro izbalansiran mob.

Overall, nelos smartfon, cijena mu pada, sto ce bit jos privlacnije potencijalnim kupcima.
zvonac je offline   Reply With Quote