View Single Post
Staro 05.04.2024., 11:33   #6001
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Citiraj:
Autor perk Pregled postova
Moguce da je tako nesto, ali je onda malo glupo da nitko od tehnicara ne zna reci sto.
Svaki put kad sam zvao, svatko kaze nesto drugo i svaki put kada bi mi poslali PPPoE podatke(3 puta) svaki put je drugi password.
Svakakvih ima "tehničara" i "meštara", to što ti se netko javio s druge strane telefona u telekomima nije dokaz da zna o čemu priča. Onaj tko tamo stvarno zna se ne javlja na telefon niti odgovara na mailove.


Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
ono šta sam probao, a nije mi također prolazilo - je da napravim bridge sfp porta i jednog lan porta i na to zakačim openwrt router koji već godinama diže pppoe. (naravno taggao sam vlan100 na wan port openwrt routera). nije se spojio.
kako vratim technicolora na wan port i skinem vlan100 tag - pppoe se spoji.

kad idem na torch, vidim na wan strani (sfp strani) arp-ove sa oznakama vlan 101, 102, 103.

za MAC mislim da sam unio onoga od optičkog porta, ali kako nisam na tom rdk-u, onda ne bi smjelo imati veze.

probat ću posuditi komercijalni ont pa probati.
inače imam i onaj stari raisecom ont kupljen na njuškalu, tako da bi mogao njega staviti pod uvjetom da mi ga netko s druge strane autorizira na olt-u.
Jel moguće da kod tebe (iz kojeg god razloga) internetski promet nema VLAG (tj. da je ID 1)? Jesi probao tako?
Blagus je offline   Reply With Quote